David Tennant, 70’lerin sonu 80’lerin başında Londra’da 15 genç erkeği ve çocuğu öldüren ve “Des” olarak bilinen seri katil Dennis Nilsen’in tutuklanıp yargılanmasının anlatılacağı 3 bölümlük ITV dramasının başrol oyuncusu oldu.

Luke Neal tarafından yazılan ve Luke Neal ve Lewis Arnold tarafından geliştirilen drama, İngiltere suç tarihinin en adı çıkmış vakalardan birine, seri katil Dennis Nilsen’e odaklanan Brian Masters kitabı “Killing for Company: The Story of a Man Addicted to Murder” dayanacak.

Bu vakada 3 adam merkezde olacak. David Tennant’ın canlandırdığı Dennis Nilsen; Daniel Mays’in (Line of Duty, Temple) canlandırdığı, davayı araştıran Dedektif Baş Müfettiş Peter Jay; Jason Watkins’in (The Crown) canlandırdığı, seri katilin biyografisini yazan Brian Masters. Dizi, Nilsen gibi bir adamın 1980’lerde Britanya’da genç ve savunmasız insanları nasıl avlayabildiğini keşfedecek.

Ron Cook, Faye McKeever, Chanel Cresswell, Barry Ward, Tony Way, Bronagh Waugh, Laurie Kynaston, Ross Anderson, Ben Bailey Smith, Jay Simpson, Silas Carson, Stuart McQuarrie, Jamie Parker, Lex Shrapnel, Gerard Horan,Joel Morris, Jonathan Coy, Amy Booth-Steel, Ken Bones, Andrew Woodall ve Amaka Okafor, dizide rol alacak diğer oyuncular.

İlk 2 bölümü Luke Neal, son bölümü Kelly Jones yazacak. New Pictures, dizinin yapım şirketi.

New Pictures’tan Kim Varvell, Willow Grylls, Charlie Pattinson, Elaine Pyke ile Luke Neal, Lewis Arnold ve David Tennant, dizinin yönetici yapımcıları.

Kaynak