HBO Max, The Flight Attendant’ın yaratıcısı Steve Yockey, Doom Patrol’un yaratıcısı Jeremy Carver, Berlanti Productions ve Warner Bros. TV’den gelen, Neil Gaiman tarafından yaratılan DC Comics karakterlerine dayanan Dead Boy Detectives’in deneme bölümüne Eylül ayında onay vermişti.

Son gelen haberle birlikte George Rexstrew, Jayden Revri (“The Lodge”) ve Kassius Nelson (“Last Night in Soho,” “White Lines”, “A Series of Unfortunate Events”) dizinin başrol oyuncuları oldular. Rexstrew, London Academy of Music and Dramatic Art’tan yeni mezun oldu ve “Dead Boy Detectives” ile birlikte ekrandaki ilk çıkışını yapacak.

Neil Gaiman tarafından yaratılan DC Comics karakterlerine dayanan 1 saatlik dizi, dünyada kalmak ve doğaüstü suçları araştırmak için öbür dünyaya gitmemeye karar veren Dead Boy Detectives’i — Charles Rowland (Revri) ve Edwin Paine (Rexstrew) — takip ediyor. Onlara, yaşayan bir psişik medyum olan Crystal Palace (Nelson) katılıyor.

Alexander Calvert (“Supernatural,” “Arrow”), Thomas The Cat King; Briana Cuoco (“The Flight Attendant,” “Harley Quinn”), punk bir kasap ve Crystal Palace’ın sırdaşı Jenny; Jenn Lyon (“Claws,” “Justified”), gençliğe ve ölümsüzlüğe takıntılı bir cadı olan Esther; Yuyu Kitamura (“The Expatriates”), Jenny’nin kasap dükkânının üstünde yaşayan Dead Boy Detectives ajansına katılmaya niyetli bir yatılı okul öğrencisi Niko; Ruth Connell (“Supernatural”), öbür dünyada ruhların akışını kontrol eden bir iblis olan Night Nurse karakteri ile dizide rol alacak isimler.

Bu dizinin bazı karakterlerini Doom Patrol’un 3. sezon 3. bölümü olan Dead Patrol’da görmüştük. Ana karakterler Rowland ve Paine’i Sebastian Croft ve Ty Tennant, Crystal Palace’ı Madalyn Horcher canlandırmıştı. Dizide Night Nurse karakterini canlandıran Ruth Connell, burada karakterini canlandırmaya devam eden tek isim olacak.

Steve Yockey, dizinin pilot bölümünü yazıyor ve dizinin yönetici yapımcılığını üstleniyor. Jeremy Carver, yürütücü ve yönetici yapımcı olarak görev alıyor. Berlanti Productions’tan Greg Berlanti, Sarah Schechter ve David Madden dizinin diğer yönetici yapımcıları. Warner Bros. Television, dizinin yapım stüdyosu. Şu anda yapım devam ediyor.

American Gods, Lucifer, The Sandman, Good Omens ve Anansi Boys sonrası, onay aldığı takdirde Dead Boy Detectives, televizyona uyarlanan son Gaiman işi olacak.

Kaynak