7 sezondur devam eden Desperate Housewives geri döndü! Altıncı sezonunu gizemli soru işaretleriyle sonlandıran dizinin Remember Paul isimli ilk bölümünde kimi sorular yanıtlarını bulurken, kimi sorular da bu sezon çözülmesi beklenen sorunlara yol açtı…yazının bundan sonraki kısmı ispiyon içerir.


Dizinin ilk bölümünde olanları incelersek:* İşini kaybeden ve Orson‘la yollarını ayıran Bree, yeniden başlamaya, tekrar ayakları üzerinde duran güçlü bir kadın olmaya karar verir.* Mali sıkıntılarını bir türlü atlatamayan Susan ve Mike, evlerini kiraya verip, daha küçük bir apartman dairesinde yaşamaya karar vermişlerdir. Sadece bu fedakarlıkla da sıkıntılarından kurtulamayacaklarının farkına varan Susan, yeni ev sahibinin erotik internet sitesinde çalışmaya başlar.* Lynette‘in üniversiteden arkadaşı Renee‘nin gelişi ise Scavo’ların evinde huzursuzluklara yol açacak gibi gözükmektedir.* Carlos, büyük kızları Juanita‘nın kendi çocukları olmadığı gerçeğini kendine saklamayı seçerken, Gabrielle de kayınvalidesini öldürenin Andrew olduğunu saklama kararı alır.* Felicia Tilman‘ın yakalanmasıyla aklanan Paul Young ise yeniden mahallede terör estirme planları yapmaktadır anlaşılan…

Yine her bir ev kadınına yeni dertlerle boğuşmak yolu görünmüşken, Renee rolüyle diziye dahil olan Vanessa Williams da hızla uyum sağlayarak diziye hareketlilik getirecek gibi gözüküyor.Kendi fikrimi söyleyecek olursam; Susan’ın dertleri ve Bree’nin sanrılarını izlerken sıkılıyorum. Hikaye ağırlığının Lynette ve Gabrielle’e kaydığı bölümleri ise zevkle izliyorum. Umarım sezonun genel gidişatı bu iki şahane ev kadınının dertleri üzerine olur ki ilk bölümden edindiğim izlenim bu yönde.Genel gidişatın gizem unsurunu, bu sezonda da Paul Young ile giderecekler gibi gözüküyor. Her ne kadar yeni sezonlarında mahalleye taşınan gizemli komşu klişesinden bir nebze kurtulup eski defterleri açmış olsalar da Paul Young karakterini sevmememden ötürü Renee Perry ağırlıklı bir sezon izleme taraftarıyım. Umarım öyle olur =)