Tom Hanks’in başrolünde olduğu 1989 yapımı klasik polisiye komedi filmi Turner & Hooch‘un dizi uyarlaması 16 Temmuz’da Disney+’ta başlıyor.

Burn Notice dizisinin yaratıcısı Matt Nix ve Nix’in genel bir anlaşma kapsamında olduğu 20th Century Fox TV’nin bir Turner & Hooch dizisi uyarlaması üzerinde çalışmalar yaptıkları ile ilgili haberi 2019’un Aralık ayında almıştık.

Josh Peck’in Disney+’ın 12 bölümlük resmi sipariş verdiği dizinin başrolünde olacağı ile ilgili haberi 2020’nin Şubat ayında almıştık. Peck, filmde Tom Hanks’in canlandırdığı polis dedektifinin oğlu, federal polis Scott Turner’ı canlandıracak. Hırslı, sessiz biri olan Scott, büyük, asi bir köpeği, ölen babasından miras olarak aldığında, çok geçmeden hiç istemediği evcil hayvanın ihtiyaç duyduğu ortak olabileceğini fark eder.

Lyndsy Fonseca ve Carra Patterson’ın dizinin kadrosunda yer aldıkları ile ilgili haberi 2020’nin Şubat ayında almıştık.

Fonseca, Scott’ın kız kardeşi ve 7 yaşındaki Matthew’un annesi Laura’yı oynayacak. Ailesinin geri kalanı gib Laura da babalarının ölümüyle yüzleşmeye devam ediyor. Özel ihtiyaçları olan köpeklere sahip olan bir köpek aşığı olan Laura, Scott’a babalarının mirasını getirir: Hooch adında kocaman, salyalı bir köpek. Laura, hem erkek kardeşine hem de annesine yakındır. Babalarının ölümünün bir kaza olmayabileceğini keşfeder.

Patterson, Scott’ın ortağı Jessica’yı canlandıracak. İşinde cesur ve hızlı düşünen, ancak bazen mizah anlayışı başını belaya soksa da, Jessica Scott’a gerçekten saygı duyuyor ve onu destekliyor. Grady ile mutlu bir evliliği olan Jessica’nın Scott’ın yeni yardımcısı ile hiçbir sorunu yok ve Hooch ile zorlu bir davada onlarla birlikte çalışmaya hazır.

2020’nin Mart ayında Vanessa Lengies’in (Glee) kadroya katıldığı ile ilgili haberi almıştık. K-9 tesisinin başındaki Erica’yı canlandıracak. Bir köpekle birlikteyken, sevimli beceriksizliği kaybolur ve doğal bir lidere dönüşür. Erica insanlarla, özellikle Erica’nın ona olan ilgisinden habersiz olan Scott Turner gibi sevimli adamlarla daha az rahat biri. 90 kiloluk Hooch’u yeni bir K-9 olarak eğitmek için Hooch ve Scott ile çalışmayı dört gözle bekliyor.

2020’nin Eylül ayında Anthony Ruivivar (The Haunting of Hill House), Brandon Jay McLaren (The Twilight Zone) ve Jeremy Maguire’ın (Modern Family) düzenli ve Becca Tobin’in (Glee) tekrar eden bir rolle diziye katıldığını öğrendik.

Ruivivar, Scott Turner’ın patronu James Clark’ı canlandıracak. Şef Clark, Scott’a saygı duymakta, ancak Scott’ın yeni köpeği, aslında kendisine oldukça düşkün olan salyalı Hooch’un yanında çok rahatsız. Ancak Hooch bir davayı çözmeye yardım ettiğinde, Clark fikrini değiştirir ve K-9 eğitimi almasına izin vermek için kuralları esnetir.

McLaren, deniz piyadesinden federal polise dönüşen Xavier Watkins’i canlandıracak. Havalı, esrarengiz ve biraz tuhaf biri. En deneyimlilerden biri olarak, Scott Turner gibi gençlere öğreteceği çok şey var. Daha çok bir kedi aşığı olmasına rağmen, Scott’ın yardımcısı Hooch’ta benzer bir ruh bulur.

Maguire, Scott Turner’ın yeğeni, köpek aşığı Matthew’u oynayacak.

Tobin, federal savcı ve Scott Turner’ın eski kız arkadaşı Brooke karakterini canlandıracak. Güçlü avukatlardan oluşan zengin bir aileden geliyor ama servetini ve statüsünü küçümsüyor. Scott’ın hayattan istediğini düşündüğü her şeyi temsil ediyor. Hooch, ara sıra resmi belgeleri çiğnese bile, salyalı K-9 yardımcısını seviyor.

2021’in Ocak ayında Matt Hamilton (The Actress Diaries), Paul Campbell (Battlestar Galactica) ve Cristina Rosato’nun (Little Italy) tekrar eden bir rolle kadroya katıldıkları haberi geldi.

Hamilton, Scott Turner’ın kıdemli yardımcısı Trent Havelock’u canlandırıyor. Kötü adamları kovalamaktan daha çok sevdiği tek şey, sonrasındaki basın toplantısında övgü almaktır. Tüm şöhreti, tüm ihtişamı, tüm büyük davaları ve Scott’ın istediğini düşündüğü her şeyi alır. Köpekleri de pek sevmiyor.

Campbell, Laura Turner’ın eski kocası ve Matthew’un babası Grady Garland’ı canlandırıyor. Lisede zirveye ulaşan iyi niyetli küçük bir kasaba polisi ve bu noktada muhtemelen 8 yaşındaki oğluyla eski eşinden daha fazla ortak noktası var.

Rosato, Xavier Watkins’in nişanlısı Olivia’yı canlandırıyor. Midwest’ten bir Oakland polisi, sıcakkanlı, ciddi ve hevesli. Görünüşe göre, yakında müstakbel kocası olacak olan esrarengiz kocasının tam tersi.

Reginald VelJohnson’ın diziye katıldığı ile ilgili haberi 2021’in Mart ayında almıştık. 1989’daki filmde Scott Turner Sr.’ın (Hanks) ortağı olan, ona ve orijinal Hooch’a Cypress Beach tarihindeki en büyük davayı çözmede yardım eden David Sutton’ı canlandıran VelJohnson, 30 yıl sonra Cypress Beach’in belediye başkanı olarak karşımıza çıkacak. Eski ortağının çocukları Scott (Peck) ve Laura’nın (Fonseca) yakın bir aile dostudur. Cypress Beach’te Belediye Başkanı Sutton’ın bilmediği çok az şey vardır ve Scott ve Laura, babalarının eski davalarından birini araştırmaya başladığında, David’in dahil olması an meselesidir.

Matt Nix, dizinin yazarlığını, yönetici yapımcılığını ve ilk bölümün yönetmenliğini üstlendi. Ayrıca Michael Horowitz, Robert Duncan McNeill ve Mary Viola ile birlikte dizinin yönetici yapımcısı. Jodh Levy, dizinin ortak yönetici yapımcısı.