Disney +, National Treasure filminden uyarlanacak dizi üzerinde çalışmalara başladı.

Nicolas Cage, Diane Kruger, Justin Bartha, Jon Voight, Harvey Keitel‘li kadrosuyla National Treasure‘ın ilk filmi 2004 yılında vizyona girmişti. Nicolas Cage, tarihçi, kendi kendini yetiştirmiş bir kriptolog olarak, Amerikan tarihi eserlerinde bulunan ipuçlarıyla uzun süredir kayıp olan hazineyi arayan, Indiana Jones ve Robert Langdon karışımı, amatör soyguncu Benjamin Franklin Gates karakteri ile karşımıza çıkmıştı.

2007’de National Treasure: Book of Secrets ile devam filmi çekilmişti. İki film, 230 milyon dolarlık bütçeyle 800 milyon doların üzerinde hasılat yapınca, 3. bir filmin geleceği düşünülüyordu. Son 10 yıldır geldi geliyor derken, en sonunda filmlerin yapımcısı Jerry Bruckheimer, hem National Treasure 3. filmi hem de Disney+ için National Treasure dizisi üzerinde çalışıldığının haberini verdi.

İlk 2 filmi yöneten Jon Turtletaub, yeniden yönetmen olarak, Chris Bremner, yazar olarak kadroya katılmış durumdalar ve filmin senaryosu yazılıyor. Dizi üzerinde ise çalışmalar devam ediyor. Ellerinde bir pilot bölüm senaryosu mevcut ve gelecek bölümlerin ana hatları çizilmiş durumda.

Filmde ana kadro geri dönecek. Dizi ise yine aynı konsept, fakat genç oyunculardan oluşacak bir kadro karşımıza çıkacak.

Kaynak