2019’un Mart ayında ilk haberini aldığımız, George Lucas tarafından yaratılan büyüleyici Willow dünyası resmen küçük ekrana geliyor. Disney Plus, 1988’de yayınlanan Ron Howard’ın yönettiği orijinal filmdeki olaylardan yıllar sonra geçecek diziye onay verdi.

Peri kraliçeleri ve iki başlı Eborsisk canavarlarının büyülü dünyasında yeni karakter tanıtılacak. Filmin başrol oyuncusu Warwick Davis, dizide karakterini yeniden canlandıracak.

Jon M. Chu (Crazy Rich Asians), dizinin pilot bölümünü yönetecek ve yönetici yapımcı olarak projede yer alacak. Jonathan Kasdan (Solo) ve Wendy Mericle (Arrow), dizinin yürütücü yapımcılığını üstlenecekler. Kasdan, ayrıca dizinin pilot bölümünün senaryosunu yazacak.

Orijinal filmin yönetmeni Ron Howard, aynı zamanda orijinal filmin yazarı Bob Dolman’ın danışman yapımcı olarak görev aldığı dizide yönetici yapımcı olarak görev alacak.

Willow filmi, Elora Danan adlı özel bir bebeği, dünyayı ele geçirmeye yemin eden zalim bir kraliçeden korumada kritik bir rol oynayan isteksiz bir çiftçi Willow Ufgood’u (Warwick Davis) konu alıyordu. Bir kehanete göre Elora, kraliçenin düşüşüne neden olacaktı. Val Kilmer, Joanne Whalley, Jean Marsh ve Billy Barty, filmde rol alan oyunculardı. Film, dünya çapında 137.6 milyon dolar hasılat elde etti ve iki Akademi Ödülü adaylığı kazandı.

Lucasfilm’in yapımcılığını üstleneceği dizinin çekimlerine 2021’de başlaması planlanıyor. Prodüksiyon, orijinal filmin çoğunun çekildiği Galler’e geri dönecek.

Kaynak