Nisan ayında Disney’in, Nick Hornby‘nin 1995’de yayınlanan High Fidelity romanının televizyon uyarlaması üzerinde çalışmalara başladığının haberini almıştık. Yaklaşık 6 ay sonra, ilk sezonu 10 bölüm sürecek olan dizinin başrolüne Zoe Kravitz geldiğinin haberini aldık.

Roman, 2000 yılında John Cusack’ın başrolünde sinemaya uyarlanmıştı. Dizi, film ve kitabın aksine ana karakterine bir kadını koyacak. Dizinin aynı zamanda yapımcısı olan Zoe Kravitz, pop kültürü ve “Top Five” listelerine takıntılı, müziğe ölesiye hayran bir plak dükkanı sahibini canlandıracak. Sevgilisinin kendisini terk etmesi sonrası teselliyi yine çok sevdiği müzikte arayacak. Bu sırada aklına, kendisini geçmişte terk etmiş olan beş sevgilisi gelecek ve ilişkilerinin neden bittiğini düşünmeye başlayacak.

Veronica West ve Sarah Kucserka (Bull, Chicago Fire, State of Atlantis, Hart of Dixie, Brothers and Sister), bu komedi-drama dizisinin yaratıcıları. Josh Appelbaum, Andre Nemec, Jeff Pinkner ve Scott Rosenberg, dizinin diğer yapımcıları.

Kaynak