Disney, Jon Favreau’nun yazarlığını ve yönetici yapımcılığını üstleneceği, kanlı canlı oyuncular ile çekilecek olan ilk Star Wars dizisinin haberini, bu senenin Mart ayında bizlere vermişti.

Jon Favreau, çekimlerine bu hafta başlanacak olan dizinin resmi adını ve konusu bugün kendi instagram hesabından duyurdu. Disney’in 2019’da açacağı yeni streaming servisinde yayınlanacak olan Star Wars dizisinin resmi adı The Mandalorian oldu.

Dizinin konusu: Jango ve Boba Fett‘in hikayelerinden sonra, Star Wars evreninde başka bir savaşçı ortaya çıkıyor. The Mandalorian, İmparatorluğun yıkılmasından sonra ve İlk Düzen‘in ortaya çıkmasından önceki zaman diliminde (Episode 6-7 arasında) geçiyor. Yeni Cumhuriyet‘in otoritesinin uzağında, galaksinin uzak bir köşesindeki yalnız bir silahşörün yaşadığı sıkıntıları takip edeceğiz.

Dizinin ilk sezonunun 10 bölüm süreceği ve bütçesinin 100 milyon dolar olacağı ile ilgili bir haber Ağustos ayında yayınlanmıştı.

Dave Filoni’nin (Star Wars Rebels) bir ya iki bölüm yöneteceği ve Pedro Pascal’ın başrol oyuncu olacağı ile ilgili dedikodular da yakın zamanda çıkmıştı.

Kaynak

EK: Jon Favreau ile birlikte Dave Filoni, Kathleen Kennedy ve Colin Wilson, dizinin diğer yönetici yapımcıları. Karen Gilchrist, yardımcı yapımcı.

Diziden ilk görsel yayınlandı.

Daha tam olarak net değil ama ilk sezon 10 değil 8 bölümden oluşacakmış gibi duruyor. Bölümlerin yönetmenleri:

101 Dave Filoni
102 Rick Famuyiwa
103 Deborah Chow
104 Bryce Dallas Howard
105 Dave Filoni
106 Rick Famuyiwa
107 Deborah Chow
108 Taika Waititi