Bakalım hangi yenilerin Yıldızı parlayacak

Bakalım hangi yenilerin Yıldızı parlayacak

Çoğu, yeni sipariş alan dizi denemeleri hakkındaki bu haftaki son sorularımız :- CBS hangi dizilerini yeniledi?- Smallville ne zaman dönüyor?- The Pacific başlayacak mı?- HBO’da yeni dizi yok mu bu aralar?- FX kanalı Archer‘dan memnun kaldı mı?- ABC gelecek sezon yeni komedi olarak ne planlıyor?- Yeni dizi ısmarlama maratonunda CBS ve Fox’un durumu ne?- Glee‘den ilk solo çalışmayı kim yapacak..?Cevap anahtarı yazının devamında. İstediğiniz sorudan başlayabilirsiniz. İyi şanslar. ;P

Önce, bilinen dizilerden haberler :* CBS, bu sezon başlayan NCIS L.A. ile The Good Wife dizilerinin ikinci sezonlarını sipariş verdi. Böylece bu hafta 2. sezon siparişi alan diziler NCIS: LA, The Good Wife, Glee, Modern Family, Cougar Town ve The Middle oldular.* Smallville‘in sezon ortası arasından sonraki ilk bölümü, Haiti’ye yardım konseri nedeniyle 29 Ocak’a alındı.* Glee oyuncularından Matthew Morrison (Will Schuester), Mercury Records ile bir anlaşma imzaladı. Morrison’ın albümünün 2010 sonbaharında çıkması bekleniyor.* The Pacific – HBO’nun 10 bölümlük mini dizisi 14 Mart’ta başlıyor.* Archer – FX kanalının yeni animasyon komedisi, 14 Ocak’taki ilk bölümüyle 1,8 milyonluk izleyici oranına ulaştı. FX’in bir komedi dizisi açılış bölümünde ilk defa bu kadar yüksek bir reyting aldı.Ve yeni dizi siparişleri :

Treme

Treme

* Treme – HBO kanalı, Nisan ayında yeni bir dramaya başlıyor. İlk sezonu 10 bölümden oluşacak olan Treme isimli dizinin yaratıcı ve yapımcıları David Simon ile Eric Overmyer. Dizi, New Orleans’lı müzisyenler, aşçılar, Mardi Gras Indian‘ları (New Orleans Karnavalı’nda eski kızılderililer gibi giyinen zenciler) ve sıradan New Orleans’lıların, 2005’teki Katrina Kasırgası‘nın ardından hayatlarını, evlerini ve eşsiz kültürlerini

Treme

Treme

yeniden inşa etme çabalarını ele alıyor.11 Nisan 2010’da başlayacak olan dizinin ilk fragmanı da resmi web sitesinden izlenebiliyor. Bu arada, dizinin şimdiden bir hayran sitesi de var.

Eski Hawaii Five-O

Eski Hawaii Five-O

* Hawaii Five-O : CBS, 1968-1980 yılları arasında 12 sezon yayınlanmış olan aynı isimli polisiyenin yeniden çekilmesi için yeşil ışık yaktı. Yapımcılar Alex Kurtzman (Transformers, Fringe), Roberto Orci (Transformers, Fringe) ve Peter Lenkov (CSI:NY).Dizi, Steve McGarrett tarafından yönetilen, sadece valiye hesap veren Hawaii Eyalet Polisi’ni ele alan orijinal dizinin güncelleştirilmiş hali olarak tanımlanıyor.* BETTER TOGETHER isimsiz – ABC yeni bir komedi ısmarladı. Shana Goldberg-Meehan‘in yapımcılığına soyunduğu bu ilişki komedisinin adı, proje aşamasındayken Leap Frogs idi ama şu anda bir ismi yok. Dizi, romantik ilişkileri farklı aşamalarda olan iki kızkardeşi ele alıyor. Kardeşlerden biri mutlu, uzun süreli bir ilişkisi var ama evli değil. Diğeri ise hamile kalarak yeni sevgilisiyle alelacele evleniyor.Böylece ABC’nin ısmarladığı komedilerin sayısı dörde çıktı. (Öncekiler, Women Are Crazy, Men Are Stupid, Awkward Situations for Men ve Matthew Perry‘nin (Friends) oynayacağı Mr. Sunshine idi.)* Fox’tan iki yeni drama : Kanal, henüz isimsiz olan, Adam Goldberg‘in yazdığı Seth Gordon‘un yöneteceği bir komedinin deneme bölümüne ve The Beaver yazarı Kyle Killen‘in Midland isimli dramasına tamam dedi.Adam Goldberg komedisi, 20’li yaşlarda bilgisayar güvenlik sistemlerini kıran dahilerin etrafında dönüyor. (Projenin adı Security olacak gibi görünüyor.)Midland Lone Star ise, bir petrol işletmesinin arka planında çok eşli birinin yaşadığı iki ayrı hayatı ele alan bir drama. (Dizinin adı daha sonra Lone Star olarak değiştirildi.)
Fox bu iki diziden önce Greg Garcia‘nın komedisi Keep Hope Alive ve Shawn Ryan‘ın draması Ridealong‘un deneme bölümlerine tamam demişti. Kanal önümüzdeki sezon için 8 drama ve 10 komedi deneme bölümü ısmarlamayı planlıyor.