dikkat, spoiler içerir!
Türkiye’de bir zamanlar izlediğimiz yada halen izlemeye devam ettiğimiz diziler arasından “seksi”lik göz önüne alındığında ilk on sırayı hangilerinin alabileceği konusunda şöyle bir çalışma yaptım.
Her ne kadar dizilerin “seksi”lik imajıyla yan yana olmaması gerektiğini düşünüyorsam da, göreceğiniz gibi en seksilik sırasına giren dizilerimiz aynı zamanda kaliteleriyle de bizi kendilerine bağlamışlardır.

10. Desperate Housewives : Her ne kadar dizi başladığında evli barklı kadınların nelere kadir olabileceği konusunda bir fikrimiz olmasada, ilk başta Eva Jacqueline Longoria ve Nicollette Sheridan ile başlayan bağımlılık ardından Teri Lynn Hatcher ve hiç beklenmedik bir şekilde Marcia Anne Cross ile devam etti. Hatta ortada gerçek dışı seks videoları dolaşmaya başladı. Her ne kadar kadınlar kendilerini buldukları düşünseler de, erkeklerin bu dizide onlardan çok daha fazlasını bulduğunu biliyoruz.

9. Charlie’s Angels : Hepimizin çocuk olduğu zamnalarda sarışın, mini etek, yüksek topuk, tayt vs gibi şeylerin beynimize yerleşmesinden sorumlu dizi. Farrah Fawcett ile sarışın bir kadını, Jaclyn Smith ile ihtirası, Kate Jackson ile ise masumluğu öğrendik. İnsanların ilk kez “orgy” kavramı ile tanışmaları bu üç kadına birlikte sahip olma isteğinden doğdu.

8. Thunder in Paradise : Her ne kadar Hulk Hugan’ın kaslarının arasından sıyrılan görütülerden elde edeceklerimizle yetinsekte, Amerika’nın batı sahilleriyle ve onun güzelleriyle tanışmamız bu dizi sayesinde oldu. Ondan sonraki aşamada Amerikan’nın batı sahilleri bizim için bikinili kızların voleybol oynamaktan başka bir şey yapmadığı bir yer konumuna dönüştü.

7. Two and A Half Men: Çılgın partilerden ve kalabalıklardan kurtulduğumuz dizide, büyük amcamız Charlie Sheen kişisel becerileriyle bizi kasabanın güzel kızlarıyla tanıştırdı. Her ne kadar bir aile dizisi olsada Charlie’nin bulunduğu bir yerde, kızlardan bashsedilmemesini bekleyemezdik.

6.Baywatch : Evet,ilk kez bir kadın için izlemeye başladığımız dizi oldu. Pamela Anderson burada hayatımıza bir girdi pir girdi. Gene deniz,güneş ve sıcak kum üçgeni içinde geçen dizide, Pam’in rol arkadaşları da her ne kadar ilgimizi çeksede, halen daha Google’da pam pics diye arama yapmamıza sebebiyet verir.
5. Las Vegas : Modern hayatın en büyük arenası kumarhanelerin sadece para saçmalarıyla güzel olmadıklarını anladık. Daha açılış sahnesinde, Molly Sims babasına rağmen bizi kendisine aşık etti Hemen ardından Vanessa Marcil bir tülü bulamadığı hayatının erkeğini bizde bulsun istedik. Bu sefer dizi ana karakterleri dışında her bölümde bir öncekinden daha seksi ve güzel oyuncuları ağırladı. Çılgın Las Vegas gece showlarına bizi davet etti.

4.South beach : Aslında burada bahsettiğimiz diziler arasında en vasat olanı. O yüzden oyuncular konusunada değinmeyeceğim. Zaten dizinin de çok iyi bir izleyicisi değilim. Bununla birlikte Jennifer Lopez’in üstlendiği dizi klasik erkeklerin sahip olmak istedikleri kadın peşinde koşmalarından ötürü, listeye girip kendine bir yer edindi. Bu kadar yüksek bir yer edinmesinin sebebi ise dediğim gibi sadece sahip olduğu güzel oyuncu portföyü.

3. The O.C : Kelly Rowan ve Rachel Bilson ikilisinin yanlarına Willa Holland’ı da alarak kalplerimizi fethettiği, Amerika’nın zenginlik ve lüks dolu hayatları yeniden gözümüze seriliyor. Orange Country’in kendine has “çılgın” yaşamı, durmak bilmeyen gece hayatı, kollej partileri ama gene de en çok Summer!

2. CSI Miami : Dizinin oyuncu kadrosu arasında her ne kadar “seksi” tabir edebileceğimiz biri yoksa da, özellikle kurbanların nasıl “kötü yola” düştüğünün anlatıldığı sahneler bizi genellikle Miami sahillerinin çılgın plaj partilerine getiriyor. Tatil anlayışının nasıl dinlenmekten çok kendi öldürürcesine hırpalamaya dönüştüğünü ( tabi eğlence, uyuşturucu, ıslak t-short partileri vb ile) izlemek oldukça zevkli olabiliyor ( en azından ölüm anına kadar).

1. Nip Tuck : Listemizin şüphesiz en başında yer alıyor. Hem ölümden bile daha kasvetli hem de karşılaştığımız en cesur sahnelere sahip dizi. Rose and Raven Rosenberg’da bahsedilen sevgili Julian McMahon’ın 25cm lik yardımcısı ile neredeyse her bölümde başka bir güzelle tanıştık. (Büyük RTÜK sayesinde bu güzelleri tam görememiz nedeniyle Emule ve Torrent diye sevgililer edindik).

Her ne kadar Famke Janssen’ın bir erkek olduğunu öğrensek de her zamanki gibi yardımımızaTroy sayesinde kazandığımız Kelly Carlson ve Rhona Mitra yetişti.
Küçük bir not: Bu liste eninde sonunda bir erkek gözüyle hazırlanmıştır. Liste dizileri “seksi”lik yönünden ele almıştır, o yüzden dizilerin süper ötesi yapımlar olması, ya da aslında hayatın tam da gerçeklerinden bahsetmesi bizi şu aşamada ilgilendirmemektedir.