Legendary Television, Ewan McGregor’un başrolünü ve yönetici yapımcılığını üstlendiği, Amerikalı ilk ünlü moda tasarımcısı Roy Halston Frowick’in hızlı yükselişini ve düşüşünü anlatacağı mini dizi Halston’ın üzerinde çalışmalara başladı.

Dizinin yazarlığını Sharr White (The Affair), yönetmenliğini Daniel Minahan (American Crime Story, Game of Thrones) üstlenecek.

Roy Halston Frowick ya da herkesçe bilinen adıyla Halston, ilk olarak 1961’deki JFK’in başkanlık yemin töreni için, Jacqueline Kennedy’ye tasarladığı şapka ile üne kavuştu. Daha sonra, minimalist ancak sofistike, göz alıcı fakat rahat görünen tasarımlarla kadınlara kıyafetler yaptı. Kaşmir ya da ultra süet malzemeden yapılmış minimalist sade tasarımları, 70’lerin ortalarında diskoteklerde ve Amerikan modasında fenomen oldu. Ayrıca ABD Olimpiyat takımı, Kız İzciler, NYPD (New York Polis Teşkilatı) ve Braniff Havayolları için üniforma tasarladı. Studio 54‘te yakın arkadaşları Liza Minnelli, Bianca Jagger ve Andy Warhol ile sık sık fotoğrafları çekildi. Anjelica Huston, Lauren Bacall, Margaux Hemingway, Elizabeth Taylor gibi ünlü müşterileri vardı.  Halston’ın şirketinin yıllar içinde birçok sahibi oldu ve sonunda Revlon tarafından satın alındı. Halston, yavaş yavaş şirketteki kontrolünü kaybetti. 1990 yılında 57 yaşında, AIDS kaynaklı komplikasyonlardan hayatını kaybetti.

Mini dizinin yayınlanacağı kanal şimdilik belli değil.

Kaynak