awnf-square-1536

Fox, Justin Cronin‘in popüler vampir roman üçlemesinin ilk kitabı olan The Passage‘ı televizyona uyarlamaya girişiyor. Liz Heldens (Friday Night Lights), Felicity‘nin yardımcı yaratıcısı Matt Reeves (Cloverfield), Scott Free Productions ve 20th Century Fox TV, romanı televizyona uyarlayacaklar.  Liz Heldens, pilot bölümü yazacak. Matt Reeves, pilot bölümün yönetmenliğini yapacak.

2010 yılında çıkan ve New York Times “Çok Satanlar Listesi”nde 3 numaraya kadar yükselen roman Türkçe’ye Hiçlikten Gelen Kız adıyla çevrildi. Üçlemenin 2. kitabı The Twelve, 2012’de, 3. kitabı The City of Mirrors, bu senenin Mayıs ayında yayınlandı.

Konusu: “Amerikan ordusu, insanların yaşlanmasını yavaşlatacak Nuh Projesi adını verdikleri bilimsel bir deney üzerinde çalışmaktadır. Ellerindeki virüsü, 12 idam mahkumuna enjekte ederler. Sonuncu ve en önemli denek 6 yaşında, sahipsiz bir kız olan Amy Bellafonte’dir. Virüs enjekte edilen insanlar, son derece güçlü, vampire benzeyen yaratıklara dönerler. Kanlı bir savaş sonrasında deneklerin laboratuvardan kaçması, insanlığın sonunu getirebilecek virüsün dünyaya yayılmasına yol açar. Çehresi tamamen değişmiş dünyada yaşamlarını devam ettirmeye çalışan insanları büyük bir mücadele beklemektedir. Bu büyük felaket karşısında, insanlığın tek umudu olan Amy ve arkadaşları, hayatta kalmak ve normal bir hayat sürebilmek için büyük bir uğraş verirler. Amy, “Hiçlikten Gelen Kız” insanlığı kurtarabilecek midir?”

 

Kaynak 1

Kaynak 2