FOX Entertainment, Warner Bros. Animation ve oyuncu, yapımcı, yönetmen, yazar, manifaturacı Elizabeth Banks, herkesin en sevdiği modern Taş Devri ailesi Flintstones’un (Çakmaktaşlar) hikayesini devam ettiren bir yetişkin animasyon komedi dizisi Bedrock’ı geliştirmek için güçlerini birleştirdi.

BEDROCK, orijinal diziden 20 yıl sonra Çakmaktaş ailesini takip ediyor. Fred Çakmaktaş, emekliliğin eşiğinde ve 20’li yaşlardaki Pebbles ise kendi kariyerine başlamaktadır. Taş Devri, yerini parlak ve aydınlanmış yeni Tunç Devri’ne bırakırken, Bedrock sakinleri bu evriminde sorunlar yaşayacaktır.

Deneme bölümünün senaryosu Lindsay Kerns (“Jurassic World: Camp Cretaceous,” “DC Super Hero Girls,” “Trolls: The Beat Goes On!”) tarafından yazılacak. Yapımcı Elizabeth Banks, Pebbles Flintstone (Çakıl Çakmaktaş) karakterini seslendirecek.

Dizi eğer onay alırsa Warner Bros. Animation ve FOX Entertainment ortak yapımcılığını üstlenecek. Elizabeth Banks ve Max Handelman, Brownstone Productions (“Pitch Perfect”, “Charlie’s Angels,” “Shrill”) aracılığıyla dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecekler. Yine Brownstone’dan Dannah Shinder ile Lindsay Kerns dizinin ortak yönetici yapımcıları olacaklar.

Hanna-Barbera Productions tarafından üretilen orijinal animasyon, 1960-1966 yılları arasında, 6 sezon boyunca 166 bölüm ABC’de yayınlandı ve Fred ve Wilma Çakmaktaş, kızları Pebbles, evcil hayvanları Dino ve komşuları Barney ve Betty Rubble (Moloztaş), oğulları Bamm-Bamm’ın maceralarını anlattı. The Flintstones, ilk primetime animasyon dizisiydi. Aynı zamanda En İyi Komedi Dizisi dalında Primetime Emmy Ödülü’ne aday gösterilen ilk animasyon programıydı. Geçtiğimiz sonbaharda 60. yılını kutladı.

Animasyon, 1994’te John Goodman‘ın başrolünde The Flintstones ve 2000’de Mark Addy‘nin başrolünde The Flintstones in Viva Rock Vegas adlı iki canlı-aksiyon filmle sinemaya uyarlandı. Onları 2001’de The Flintstones: On the Rocks adlı animasyon film takip etti.

Kaynak