İngiltere’de daha önce Queer As Folk, Sugar Rush, Hollyoaks gibi başarılı dizilerin çıktığı kanal Channel 4, bu sezon da eğlenceli ve sımsıcak yeni bir diziyle hayatımıza girdi. En son 6.bölümünü izlediğimiz diziyi merak edenleri aşağıya alalım.

Çarşamba akşamları yayınlanan Fresh Meat‘in ilk sezonu 8 bölüm sürecek. Her bir bölümü 40 dakika süren dizimizin, ikinci sezonuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi. Bunların haricinde, dizinin yaratıcıları, uzun süredir İngilitere’de devam eden komedi dizisi Peep Show‘un da yaratıcıları olan Sam Bain ve Jesse Armstrong.

Dizimiz, 6 tane üniversite öğrencisinin etrafında gelişiyor. 1 tanesi hariç, hepsi üniversitedeki ilk yıllarına başlıyorlar. Yani kısaca biz onlara çaylak diyoruz. Öğrenci evinde kalan (öğrencilerin kalmayı pek tercih etmedikleri bir yer) ve birbirlerini tanımayan gençlerimizin okula alışma evreleri ve üniversite maceraları, komik bir şekilde bizlere sunuluyor.

Karakterleri ve oyuncuları tanıdığımız kısma gelelim:

İlk olarak Josie‘ten başlayalım. Diş Hekimliği okuyan kızımız, ilk sahneden beri güzelliğiyle dikkatleri üzerine topluyor. Kimberley Nixon tarafından canlandırılan sarışın kızımızı, 2007 yapımı Cranford isimli mini diziden biliyoruz.

Diğer bir karakter olan Kingsley‘e gelelim. Josie’nin yan odasında kalan ve toyluğuyla öne çıkan Kingsley‘i, Joe Thomas canlandırıyor. Oyuncumuzu en iyi The Inbetweeners‘tan tanıyoruz.

Sırada, kendini dünyanın en yakışıklı adamı sanan J.P. var. Durmadan bardan kız kaldırma çabalarını seyrettiğimiz ukala karakterimize Jack Whitehall hayat veriyor. Kendisi 5 yaşından beri çeşitli İngiliz dizileri ve filmlerinde yer alıyor.

Her evde bir tane sert kız olmazsa olmaz. Biraz maço takılan Vod‘u Zawe Ashton canlandırıyor. Oyuncumuzu, başrolünde Jason Isaacs‘in oynadığı 6 bölümlük dizi Case Histories‘den biliyoruz.

Yine her evde mutlaka olan, çok çalışıp kusursuz projeler yapmaya çalışan Oregon var. Hocanın gözüne girmek için ekstra çaba sarf etmeye çalışan Oregon‘u Charlotte Ritchie canlandırıyor. Pek deneyimi olmayan oyuncumuz, daha önce Life of Riley‘e 2 bölüm konuk olmuş.

…ve son olarak sıra Howard‘da. Evin en eski yaşayanı olan karakterimiz, 2 senedir bu evde kalıyor. Garip hareketleri, dizinin en eğlenceli kısmını oluşturuyor diyebilirim. Bu rolde Greg McHugh‘ı görüyoruz. Oyuncu, Gary Tank Commander‘ın başrolünde de yer almış.

Yukarıdaki ana karakterilerimizin haricinde, gayet eğlenceli yan karakterlere de sahip dizi. Secret Diary of a Call Girl‘den bildiğimiz Gemma Chan, tiyatrodaki seksi kız Charlotte‘ı; en son Lead Balloon‘da seyrettiğimiz ve daha bir sürü İngiliz dizisinde yer almış Tony Gardner ise Profesör Tony Shales‘i canlandırıyor.

Komedi ağırlıklı eğlenceli dizimizi, bu tarz dizileri sevenler kaçırmasın. Yoğun bir İngiliz havasında geçen Fresh Meat, bize her bölümde gayet eğlenceli 40’ar dakika geçirtiyor. İzlemek isteyenler için şimdiden iyi seyirler.