en çok beğenilen komedi dizilerinden biri olan friends, sinemaya uyarlanıyor. sex and the city’nin beyazperdedeki başarısından sonra, friends de 2011 yazında altı ana karakteriyle birlikte karşımızda olacak. dizinin final sezonunda, bölüm başına neredeyse bir servet alan oyuncuları için warner brothers stüdyoları yine bir servet ödemeye hazırlanıyor. filmin senarist ve prodüktörlüğünü, dizinin yaratıcıları olan david crane ve marta kauffman üstlenecek.

dizide gunther’ı canlandıran james michael tyler, kendisiyle yapılan röportajdafriends’in beyazperdeye uyarlaması kesinlikle gerçekleşecek. oyuncuların bir çoğu ile hala iletişimi kesmedim ve bu film için gerçekten istekli olduklarını belirttiler. film için ben kesinlikle varım. dizi çekilirken geçirdiğim zamanı gerçekten çok sevmiştim ve eski rol arkadaşlarımla buluşmayı dört gözle bekliyorum.” açıklamasını yaptı.

jennifer aniston, courteney cox, lisa kudrow, matt leblanc, matthew perry ve david schwimmer‘ın canlandırdığı altı sevilen karakterin, friends’in film versiyonunda eksiksiz karşımızda olmaları bir avantaj olsa da filmin senaryosunun iyi bir şekilde kaleme alınması gerektiğinin herkes farkında. dizinin yaratıcılarının filme dahil edilmesi bu yönde atılan büyük adımlardan bir tanesi olarak görülüyor. basında dizinin beyazperdeye uyarlanması, tüm oyuncularını kırklı yaşlarında tam kadrosuyla karşımızda görmek açısından ilginç olacak şeklinde yorumlanıyor.