Fringe yayından kaldırılacak dedikoduları yayılmaya devam ederken, neredeyse herkes Fringe’in hayatımızda daha uzun süre olacağının farkında. Bütün tartışmalara rağmen, dizi tüm hızıyla ilerlemeye devam ediyor. Kimileri; “off bu dizi de sıkmaya başladı” ya da “iyice sapıttılar artık j.j. abrams ne yapacağını şaşırdı” dese de kimileri anlaşılan diziye inancını hala yitirmemiş gibi gözüküyor.Yazının devamı Fringe’e hala inancını yitirmemiş olanlar için. Sıkı durun bomba ispiyonlar geliyor; bu kadar ispiyonu kaldırabilir misiniz bilmem…


Olivia’nın paralel evrende tek başına sıkışıp kaldığını biliyoruz. E bir de buna kendini Bolivia (Paralel evrendeki Olivia’ya takılan isim) gibi hissetmesi daha doğrusu Walternate tarafından hissettirilmesi eklenince neredeyse Fringe severler olarak yasa boğulduk.

Olivia tankta

Olivia tankta

Olivia walternate'e yakalanıyor

Olivia walternate’e yakalanıyor

Bolivia ve Peter

Bolivia ve Peter

Olivia en son Henry’nin de yardımı ile kendi evrenine geçmek için tekrar tanka girmiş, Walternate’e yakalanmıştı ve Olivia’nın “Please, i don’t belong here (lütfen, ben buraya ait değilim)” çığlıkları ile bölüm son bulmuştu. Bu arada Bolivia ise diğer evrende işi Peter ile pişirmiş ve kendi tarafına bilgi sızdırıyordu. Ama artık her şey geride kalacak gibi gözüküyor.Şimdi de önümüzdeki ispiyonlara gelecek olursak;

* Olivia Walternate’ın diğer evren Harvard Laboratuvarı’ndaki izolasyon tankından bizim evrenizmizdeki Harvard Laboratuvarı’ndaki izolasyon tankına geçiş yapıyor. Bu fotoğrafta ise; Olivia, Walternate’in elinden kaçıyor ve Walternate’in Harvard’taki laboratuvarlarına gidip izolasyon tankını kullanıyor. Olivia’nın geri dönüşünün yaşandığı anda ise Astrid deney tüpünü düşürüyor ve Astrid de Harvard Laboratuvar’ında.

Bolivia'yı yakaladıklarını düşündüğüm an

Bolivia’yı yakaladıklarını düşündüğüm an

* Bolivia’yı canlı olarak ele geçiriyorlarmış. Onun, Olivia’yı eve getirebilmek için tek şansları olduğunu düşünüyorlar bu arada. Tutuklayıp koydukları zırhlı araçta patlama oluyormuş.NOT: İspiyonların videolarını değil de ekran görüntülerini bulabildim ancak. Videolarını bulabildiğim an onları da koyacağım.Videoların bir kısmını burada bulabilirsiniz. Fringe News‘e tıklayın yeter.Ayrıca burada kim olduğunu anlamadığım Sam McPherson diye bir adam boyuna spoiler verip bunları test haline getirmiş ve eğleniyor kendince.Bir de anlamadığım bir şey var: bu Walternatif Savunma Bakanı değil mi? Bu adamdan daha üst mevkiide olan bir Allah’ın kulu yok mudur yahu?! Adam karşısında herkes aman devletlüm haşmet meapları modunda elpençe. Padişah mı yahu bu adam? Alternatif evren diktatörlükle mi yönetiliyor yahu? Biri beni daha fazla saçma sapan düşünmeden durdursun yahu…Bir gün o olacak telefonu “Olivya Danım” diye açacağım. Vallahi yapacağım :)Haftaya bizim tarafta görüşürüz :)