FromDuskTillDawn_Hero_700x3942014 senesinde bizlerle olması beklenen iki yeni dizi ile daha sizleri tanıştırmak ve elimizdekileri sizlerle paylaşmak istedim. El Rey kanalının From Dusk Till Dawn: The Series‘ini ve Starz kanalının Outlander‘ı hakkında elimize ulaşanları merak edenler buyursunlar yazının devamına:

1. From Dusk Till Dawn The Series

063864.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxxEl-Rey-Network__140130155851-275x275

Amerika’da Latinlere yönelik İngilizce yayın yapan ve Robert Rodriguez‘in sahibi olduğu 2013’ün sonlarında kurulmuş olan kablolu kanal El Rey, ilk orijinal senaryolu dramasının haberini verdi: From Dusk Till Dawn. Dizinin ilk bölümü 11 Mart‘ta ekranlarda olacak ve her Salı yayınlanmaya devam edecek.

 

from_dusk_till_dawn_the_series_teaser_trailerÖncelikle dizi korku unsurlarını da barındıran doğaüstü bir suç draması” olarak lanse ediliyor. Dizinin konusuna gelecek olursak: Yapım, birkaç kişinin ölmüş olduğu bir banka soygunundan sonra F.B.I. ve Texas Rangers polisleri tarafından aranan banka soyguncusu  Seth Gecko ve onun şiddete meyilli, sağı solu belli olmayan kardeşi Richie Gecko‘yu merkezine alıyor. Seth ve Richie Meksika’ya kaçarlarken, eski papaz Jacob Fuller ve ailesi ile karşılaşırlar ve onları rehin alarak sınırı geçmek için kullanmaya karar verirler. Asıl kaos ise bu grubun yollarının, vampirler tarafından yerleşim yeri haline getirilen bir striptiz klübüne düşmesi ile başlar. Artık onlar, şafak vaktine kadar ölüm kalım mücadelesi vermek zorunda kalacaklardır.

from-dusk-till-dawn-slate-1Kanalın kurucusu ve film yapımcısı olan Robert Rodriguez, 10 bölümden oluşan ilk sezonun ilk, 2. ve 4. bölümlerini bizzat yönetecek. The Walking Dead‘te de görev alan Emmy’li makyaj ustası Greg Nicotero ise dizinin makyaj efektleri ile ilgilenecek. Nikita‘nın yönetici yapımcısı Carlos Coto ise dizinin yürütücüsü olarak hizmet verecek.

d-j-cotrona-sydney-premiere-g-i-joe-retaliation-01

D.J. Cotrona, Zane Holtz, Robert Patrick, Wilmer Valderrama ve Don Johnson

Rodriguez diziyi şöyle tanımlıyor: Dizi onun ve Quentin Tarantino‘nun 1996 yapımı aynı isimli filminde anlatılan hikayenin tamamen tekrar anlatımından ibaret olacak. Ama dizide hikaye, yeni karakterler ve geçmişe yönelik hikayelerle zenginleştirilmiş olacak.

Dizinin kemik kadrosu ise şu isimlerden oluşuyor: D.J. Cotrona (Detroit 1-8-7) ve Zane Holtz‘u (Make It or Break It) Seth ve Richie Gecko isimli kardeşler olarak, Robert Patrick‘i (The X-Files) Jacob Fuller isimli eski bir papaz olarak, Wilmer Valderrama (That ’70s Show) ve Don Johnson‘u (Nash Bridges) Texas Rangers polisleri olarak, Eiza González‘i (Lola: Érase Una Vez) Santánico Pandemonium karakterini canlandırırken seyredeceğiz. Ayrıca dizide, Jesse Garcia (Sons of Anarchy), Adrianne Palicki (Friday Night Lights), Jake Busey (Good Vibes) ve Lane Garrison‘ı da (Prison Break) seyretme fırsatı yakalayacağız.

Eiza_Gonzalez_A1.26822747_large (1)

Eiza González, Jesse Garcia, Adrianne Palicki, Jake Busey ve Lane Garrison

Dizide farklı olan ya da dikkat çeken taraf ise koskoca 10 bölümlük 1 sezonda yalnızca 1 günün anlatılacak olması. Yanlış duymadınız! İlk sezon boyunca akşamdan sabaha bir gün anlatılacak.

Şimdi Fragmanı Sizlerle:

fromdusktillheader

2. Outlander

e3c5c64fa34486a263e2968e9a876502outlander

Starz kanalı Star Trek‘ler ve Battlestar Galactica‘da görev almış olan ve şimdilerde Helix ile adından söz ettiren Ronald D. Moore‘un elinden çıkan yeni bir dramaya yeşil ışık yaktı: Outlander. Dizinin türü: “romantik soslarla bezeli, doğaüstü, bilimkurgu ve macera draması” olarak özetleniyor. Diana Gabaldon‘un çok satanlar listesinde 1 numaraya yükselmiş romanlarından uyarlanacak olan dizi 16 bölümlük bir seri olarak planlanmış durumda.

 

vv

Caitriona Balfe (Karakteri: Claire Randall) ve Sam Heughan (Karakteri: Jamie Fraser)

Outlander, 1945 yılından 1743 yılına ışınlanan ve burada başka bir adamla evlendirilmek için zorlanan, evli bir savaş hemşiresi olan Claire Randall‘ı merkezine alacak bir hikaye sunacak. Bu karaktere İrlandalı aktrist Caitriona Balfe (H+, The Beauty Inside) hayat verecek. Sam Heughan (Island at War), dizide ana karakterlerden biri olan ve Claire Randall’ın zorla evlendirilmek istendiği cesur ve romantik İskoç savaşçı Jamie Fraser karakterine hayat verecek.

ronald-d-moore-bsg_nbcuni

 

Ronald D. Moore

Dizi, Ronald D. Moore tarafından kaleme alınıyor, Moore aynı zamanda Jim Kohlberg ile birlikte dizinin yönetici yapımcısı. Dizi, İskoçya’da geçtiğimiz sonbaharda çekilmeye başlandı ve bu yaz bizlerle buluşacak. Dizinin kötü adamını ise Rome‘dan ve Game Of Thrones‘tan hatırlayabileceğiniz Tobias Menzies canlandıracak. Tobias, dizide iki farklı adama hayat verecek.

Biri, 18. yüzyılda yaşayan karanlık ve şiddete meyilli bir İngiliz ordu komutanı olan Jonathan nam-ı diğer “Black Jack” Randall iken, diğeri ise 20. yüzyılda yaşayan ve Claire’nin de kocası olan; 18. yüzyıla ve kendi aile ağacına özel bir ilgisi olan Jonathan Randall’ın da bir akrabası olan Frank Randall. Bu adamlar görünüş itibariyle aynı olsalar da Claire zamanla bu adamların karakterinin çok farklı olduğunu keşfedecek.

vvv

Tobiaz Menzies (Karakterleri: Jonathan Randall 18. yy ve Frank Randall 20. yy)

Showtime’ın The Borgias‘ından tanıdığımız Lotte Verbeek,  dizide gerçek bir cadı olan Geillis Duncan‘a hayat verecek. Kitaplarda Duncan, kurnaz ve karanlık sanatlarla uğraşan, aynı zamanda kazara zaman yolculuğu yapmış Claire’nin de arkadaşı olan İskoç bir kadına hayat verecek. Ama zamanla onun Claire’yi destekleyen hareketlerinin altında yatan gizli sebepler gün yüzüne çıkacak. İngiliz aktör James Fleet, dizide 1940’lı yıllarda Claire ve kocası Frank ile etkileşim halinde bulunan İskoç tarihçi Rev. Dr. Reginald Wakefield karakterini canlandıracak. (Rev. Dr. unvanı methodizmi savunan din adamlarına verilen bir unvandır.)

dfhm

Lotte Verbeek (Karakteri: Geillis Duncan) ve James Fleet (Karakteri: Rev. Dr. Reginald Wakefield)

Ayrıca dizide Gary Lewis Colum MacKenzie karakterine, Graham Mctavish Dougal Mackenzie karakterine, Duncan Lacroix ise Murtagh Fitzgibbons Fraze karakterine hayat verecek.

Gary Lewis ( Karakteri: Colum MacKenzie), Graham Mctavish (Karakteri: Dougal Mackenzie ve Duncan Lacroix (Karakteri: Murtagh Fitzgibbons)

İlk Bakış Videosu:

Bunlar da Dizi Hakkında Ek Görseller:

Outlander_Gallery1_wmOutlander-NEW-PHOTO__140111003346-575x383Outlander_Gallery2_wmOutlander_Gallery7_wmarticle-2507425-19698E5100000578-936_638x479Outlander_Gallery6_wmtobias-menziestumblr_mvcihqz3iz1qzjlyho1_500Dipnot: Okumuş olduğunuz bu yazı, yabancı dizi haber sitelerindeki yazılardan, Wikipedia’daki ve dizilerin resmi sitelerindeki bilgilerden derlenerek oluşturulmuştur. Okuduğunuz için teşekkürler…