kkSinemanın en ünlü yönetmenlerinden olan Ethan Coen ve Joel Coen, yani Coen Biraderler TV’ye de el atma hazırlığındalar. Coen Biraderler, 1996 yapımı ve klasikler arasında gösterilen suç-gerilim türündeki  kült filmleri Fargo‘yu Amerika’nın yetişkinlere yayın yapan kablolu kanallarından FX kanalı için bir televizyon dizisi haline getiriyorlar ve bizler de şu anda bu filmin TV’ye nasıl uyarlanacağına dair bir ilk bakış atma imkanına sahip olduk. Acaba bu dizi umduğumuz kadar iyi olacak mı? Öncelikle diziden basına yansıyan ilk kareler şöyle:af473a33-ed87-4515-a622-8fbe3135e5fb_Fargo_CL_0872_firstlook1FARGO  FX/MGMFX’in açıklamalarına göre dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak ve filmden farklı olarak tamamen yeni karakterlere ve yeni bir suç hikayesine odaklanacak. Buna rağmen Sherlock‘un Dr. Watson‘ını canlandıran Martin Freeman‘ın canlandıracağı karakter az da olsa filmde yıllar önce Shameless‘in Frank‘i William H. Macy‘nin canlandırdığı karaktere dayanacak. Bizler Fargo filminde  Frances McDormand‘ın canlandırdığı Marge Gunderson karakterini özlerken, ne yazık ki bu dizide ona ve karakterine kavuşamayacağız. Ama bunun bir kayıp olmayacağını umuyoruz. Çünkü Allison Tolman‘ın dizide canlandıracağı polis Molly Solverson karakterinin gerek aksanı, gerek davranışları ile onun boşluğunu dolduracağına inanıyoruz.

Dizide Molly karakterinin Bemidji‘ye uzanan bir suçu araştıracağını söylemekte de fayda var. Biraz da Bemidji’den bahsedelim: Bemidji, Minnsota’da (ABD) bulunan gerçek bir şehir ve filmin geçtiği şehir olan Brainerd (Minnesota) ile de benzer özelliklere sahip.ggDizinin arkasındaki isimlere gelecek olursak, öncelikle dizinin kamera önünde bizlere hünerlerini sergileyecek kemik kadrosu (soldan sağa) Billy Bob ThorntonMartin FreemanColin HanksBob Odenkirk ve Kate Walsh. Dizinin yönetici yapımcıları ise birbirinden muhteşem filmlere imza atmış olan yönetmen kardeşler Ethan Coen ve Joel Coen ile Shameless, Breaking Bad ve Entourage gibi birbirinden muhteşem dizilerde çalışmış olan Adam Bernstein. Dizinin yapım şirketleri FX Productions ile MGM Television; dağıtıcı şirketi ise FXX Network.

Ha, unutmadan söyleyelim ki Fargo 15 Nisan’da FX ekranlarında seyircisi ile buluşacak. İyi seyirler…

Bunlar da diziden gelen yepisyeni fotoğraflar:

Fargo - First Look Cast Promotional Photos (6)_595_slogoFargo - First Look Cast Promotional Photos (9)_595_slogoFargo - First Look Cast Promotional Photos (7)_595_slogoFargo - First Look Cast Promotional Photos (10)_595_slogoFargo - Episode 1.01 - Pilot - Promotional Photos (11)_595_slogoFargo - Episode 1.01 - Pilot - Promotional Photos (8)_595_slogoFargo - Episode 1.01 - Pilot - Promotional Photos (2)_595_slogo

Dahası için tık tık!