Game of Thrones’un yaratıcısı George R.R. Martin, Roger Zelazny‘nin 1979’da yayınlanan bilim kurgu romanı Roadmarks’ın televizyon uyarlamasının yapımcılığını üstlenecek.

Uyarlama Kalinda Vazquez’den gelecek. Vazquez, uyarlamayı yazacak, yönetici ve yürütücü yapımcılığını üstlenecek.

Kitap, onu keşfeden çok özel insanlar için tüm zaman çizgilerini ve yerlerini birbirine bağlayan, zamanda yolculuk yapabilen bir otoyol hakkındadır. Bazıları bunu dünyanın engin gizemlerini keşfetmek için kullanabilir, ancak diğerleri için… Yol, hayatta kalmak, hayatı değiştiren hataları yeniden yazmak ve kendileri ve sevdikleri için daha iyi bir gelecek yaratmak için tek umutları olabilir. Yol, Bel’kwinith Ejderhaları tarafından yaratıldı ve kimse onların kim olduklarını ya da neden yaptıklarını bilmiyor.

Martin, Zelazny ile arkadaştı. Onunla 1970’lerin ortalarında Bloomington, Indiana’da bir yazar atölyesinde tanıştıktan sonra Santa Fe’ye taşındığında yakın arkadaş olmuşlardı. Martin, 1995 yılında vefat eden Zelazny’nin anısına, beş parasız kaldığında kendisine borç veren nazik ve cömert bir adam olduğunu söyledi.

George R.R. Martin, “Televizyondaki kariyerim 1985 yılında Roger Zelazny’nin Last Defender of Camelot‘unu Alacakaranlık Kuşağı’na uyarladığımda başladı. Roger bir arkadaş, akıl hocası ve gelmiş geçmiş en büyük bilim kurgu yazarlarından biriydi. Çalışmalarını televizyona taşıyabilmek bir onurdu. Bu nedenle, Roger’ın Roadmark romanını HBO’ya uyarlamanın bir parçası olduğum için çok heyecanlıyım. Harika bir kitabımız var, Kalinda Vasquez’de harika bir senaristimiz ve harika, özgün gösterim için harika malzememiz var. Uzun ve heyecan verici bir yolculuğu dört gözle bekliyorum” demiş.

Game of Thrones’un ortak yönetici yapımcısı ve yakında çıkacak olan House of the Dragon’un yönetici yapımcısı Vince Gerardis, Martin ve Vazquez ile birlikte dizinin yönetici yapımcılığını yürütecek.

Adını orijinal Star Trek dizisinin bir karakterinden alan Kalinda Vazquez, Star Trek: Discovery, Fear the Walking Dead, Runaways, Once Upon a Time, Nikita, Human TargetPrison Break gibi dizilerde yazarlık ya da yönetici yapımcılık yaptı. Kısa süre önce Brian K. Vaughan’ın çizgi romanına dayanan Barrier’ı Legendary Television için uyarladı.

Kaynak