Benedict Cumberbatch, John Buchan’ın 1915’te yayınlanan aynı adlı romanından esinlenilen The 39 Steps adlı limitli dizinin başrol oyuncusu oldu.

Dizi, The Revenant filminin senaristi, The Midnight Sky’ın senaryosunu yazan Mark L. Smith tarafından yaratıldı. Dizi, Cumberbatch’ın başrolünde olduğu Patrick Melrose’un yönetmeni, Your Honor dizisinin yapımcısı ve yönetmenlerinden Edward Berger tarafından çekilecek.

Şu an için yayıncısı belli olmasa da dizinin yapım şirketi Anonymous Content, kanallar ve dijital platformlarla görüşmelere başlamış durumda.

Anonymous Content, Chapter One Pictures ve SunnyMarch, Alfred Hitchcock tarafından 1935’te bir film klasiğine dönüştürülen John Buchan romanından esinlenen mini dizinin yapımcılığını üstleniyor.

The 39 Steps, klasik romanı güncelleyen kışkırtıcı, aksiyon dolu bir komplo gerilim dizisi olacak. Sıradan bir adam, Richard Hannay, dünya düzenini sıfırlamak için çok büyük, küresel bir komplonun içinde farkında olmadan bir piyon haline geliyor. 39 Steps, bildiğimiz dünyayı değiştirecek ve onların önünde sadece Hannay duruyor.

Başrollerini Robert Donat ve Madeleine Carroll‘un oynadığı Hitchcock filmi, Londra’ya tatile gelmiş Kanadalı çiftçi Richard Hannay’in (Robert Donat), tiyatroda tanıştığı bir kadının aynı gece esrarengiz bir şekilde öldürülmesiyle hem aranan bir suçlu durumuna düşmesini, hem de kendisini bir uluslararası casusluk entrikasının içinde bulması anlatmaktadır. Kendi adını temize çıkarmanın tek yolu, gerçek suçluları bulmaktır. Bu amaçla İskoçya’da amansız bir takibe katılan Hannay, artık hem av hem de avcıdır.

Cumberbatch ve ortağı Adam Ackland, yapım şirketleri SunnyMarch ile dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecekler. Mark L. Smith, Edward Berger,  Sophie Gardiner (Chapter One Pictures), Cliff Roberts (Syndicate Entertainment) ve Keith Redmon (Anonymous Content) dizinin diğer yönetici yapımcıları.

Roman, 1935’teki Alfred Hitchcock filmi dışında, 1959 ve 1978‘de sinema filmi, 2008‘de televizyon filmi olarak uyarlanmıştı.

Kaynak