En son Apple TV+ dizisi The Morning Show’da izlediğimiz İngiliz oyuncu Gugu Mbatha-Raw, JP Delaney’in çok satan psikolojik gerilim kitabı The Girl Before’dan uyarlanacak BBC dizisinin başrol oyuncusu oldu.

Netflix’in The English Game ve Emmy ödüllü BBC/Netflix animasyonu Watership Down‘un arkasındaki İngiliz prodüksiyon şirketi 42, bu sene içerisinde çekilecek olan 4 bölümlük dizinin yapım şirketi olacak. 42’nun ortak yapım için HBO Max ile görüştüğü söyleniyor.

Konusu:

Travmatik bir hırsızlık olayından sarsılan Emma, yaşamak için yeni bir yer ister. Ancak gördüğü dairelerin hiçbiri uygun fiyatlı değil veya güvende hissetmiyor. Ta ki One Folgate Caddesi’ne kadar. Ev bir mimari şaheserdir: soluk taş, düz cam ve yükselen tavanlardan oluşan minimalist bir tasarım. Ama kurallar var. Evi tasarlayan esrarengiz mimar tüm kontrolü elinde tutuyor: Kitap yok, yastık yok, fotoğraf yok, dağınıklık yok ya da herhangi bir kişisel etki yok.

İlk çocuğunu kaybeden Jane Cavendish (Gugu Mbatha-Raw), kalabileceği yeni bir yer arıyor. Kendisi için mükemmel bir daire bulmak istiyordu – güvenli ve güzel bir yer, ama aynı zamanda bütçesi dahilinde. Bir emlakçı tarafından One Folgate Caddesi’ne götürüldü. Jane, gördüğü an orada yaşamak istediğini anladı. Ev, diğer dairelerden farklıydı. Teknolojiyle yürütülüyor ve her şey otomatik görünüyordu.

Emlakçı Camilla, ona evin birçok kural ve koşulla birlikte geldiğini söyledi, ancak Jane o güzel yerde yaşayabilmek anlamına geliyorsa, taviz vermeye çok istekliydi. Ancak daireyi kiralayabilmek için başvuru sürecinden geçilmesi gerekir – ki bu birçok forma cevap vermek ve mimar tarafından mülakata alınmak da dahil. Neyse ki Jane, One Folgate Caddesi’nde yaşaması için seçildi.

Jane, taşındıktan kısa süre sonra, One Folgate’de 3 yıl ölen oturan ve yaş ve görünüm olarak kendisine benzeyen kiracı Emma’nın öldüğü öğrenir. Jane, gerçeği yalanlardan ayırmaya çalışırken, farkında olmadan aynı kalıpları takip eder, aynı seçimleri yapar, aynı insanlarla yolları kesişir ve önceki kızla aynı dehşeti yaşar. Jane, kendi hikayesinin önceki kızın sadece bir tekrarı olup olmadığını merak etmeye başlar.

JP Delaney, 2016’da yayınlanan ve dünya çapında 1 milyondan fazla satan romanının uyarlamasında gözlemci olarak projede yer alacak. Marissa Lestrade, dizide yazarlık yapacak. Dizinin yönetmenliğini Emmy adayı Killing Eve yönetmeni Lisa Brühlmann üstlenecek. ITV Studios, dağıtımı yapacak.

The Girl Before’un ilk olarak 2015’te Universal Pictures tarafından Ron Howard’ın yönetmenliğinde sinemaya uyarlanacağı ile ilgili haberleri almıştık. Bugüne kadar herhangi bir gelişme olmadı.

Gugu Mbatha-Raw ile ilgili son aylarda bir çok haber aldık. Apple TV+ dizisi Surface’ın başrol oyuncusu olduğu ile ilgili haberi Aralık ayında almıştık. Kiernan Shipka ve Cole Sprouse ile başrolünü paylaşacağı Blood Ties isimli filmle ilgili haber Eylül ayında gelmişti. Mayıs ayında Disney+’ta yayınlanacak Loki dizisinde ve bu sene yayınlanacak Seacole adlı filmde yine kendisini göreceğiz.

Kaynak