yeni (güz dizileri) sezona merhaba demeden önce geçen sezon geride bıraktıklarımıza göz atmak istedim. geçen sezon bıraktık bırakmasına ama sonbahar yağmurlarıyla birlikte dönmeyecek olanlardan bahsediyorum. yani iptal olanlardan, bitenlerden, yarım yamalak bitirilenlerden.işte kanal kanal, dizi dizi bu sezon ekranlarda belki sadece tekrarlarını göreceğimiz yapımlar;

abc;happy town;çok burun kıvırsam da başta, ilk bölümden yayınlanan son bölüme kadar takip ettim ve sahiden güzel bir dizi olabileceği kanısındaydım biterken (son bölüm son 5 dakika hariç!)flashforward;başta takip etmeye başlamıştım fakat gidişat iyi değildi, bıraktım ve derken iptal haberleri çalındı kulağıma. yazık oldu mu? oldu elbette. bir çok kişi için yeni sezonun lost’u olmaya adaydı en başta.lost;kimileri hoşnut kalırken, kimileri hiç memnun değildi bitişinden. ama bitti nihayetinde 6 sezonla. kimileri “6 yılımı yedi bu dizi, yazık” derken cevap şöyle olur herhalde “sen hiç yalan rüzgarı izlemedin galiba!”

ugly betty;çirkin ama şirindi. karakteri gibi dizi de rengarenkti. güzelleşmeye ve nihai aşkına ulaşmasına çok az kalmıştı ki iptal edilince apar topar diş telleri çıkartılıp sahneye fırlatıldı. zaten ne kadar güzel olabilirdi ayrı merak konusu. ama bitmesi yakışık almadı. olmadı. göremedik güzel betty’yi. güzel başladı, çirkin iptal haberleriyle bitmeye mahkum edildi.Better Off Ted, Scrubs, legend of the seeker, hank, eastwick, the deep end,defying gravity; ,the forgotten abc‘nin geride bıraktığı diğer diziler.

cbs;cold case;tarzım olmadığı için hiç izlemedim bile diyebilirim ama hep tatlı bir anısı oldu bende “the closer“la hep karıştırırdım bu diziyi de başrol oyuncularını da.ghost whisperer;artık kabak tadı vermeye başladığından sona doğru her sezon gitti gidecek gözüyle baktım hep. hikaye sermayeden yemeye başladı bir yerden sonra. kendini tekrarlamaya başladı. bitmesi aslında çok kötü olmadı kanımca.Accidentally on Purpose, miami medical, numb3rs, New Adventures of Old Christine, Gary Unmarried ve three rivers cbs‘nin geride bıraktıklarından.

fox24;zaman doldu, saat tamam ve 24 veda etti.dollhouse, ‘til Death, Brothers ve past life diğer veda edenler.nbc;heroes;sezonlara bölündü, “chapter”lara, “volume”lara bölündü, tutarlı senaryo yazıldı yine de tutunamadı. 4. sezonla claire yüksekten son kez atlayarak tüm insanlığa ucube olduklarını gösterdi ve dizi de son kez yayınlanmış oldu. ne dizideki insanlar, ne de ekran başındakiler artık onları görecek, kurtulduk.

law & order, mercy, trauma da nbc‘den nasibini alanlarthe cw;gençlerin kanalı cw de kervana melrose place ve the beautiful life: tbl‘la katılmıştı.fx;nip/tuck;bir efsane bitti.tnt;raising the bar ve saving grace gidenler arasında.bir sezona daha veda ederken, bir sürü diziye de veda ettik böylece. yeni sezonda daha uzun ömürlü (eğer gerekliyse elbette, anlamsız uzanacaksa gerek yok) diziler izlemek üzere…