Kanadalı kanalı Global’ın 6 bölümlük komplo, gerilim dizisi Departure’ın başrollerine Archie Panjabi (The Good Wife) ve Oscalı oyuncu Christopher Plummer (All the Money in the World) geldi.

Kris Holden-Ried (Vikings), Claire Forlani (Hawaii Five-O), Rebecca Liddiard (Frankie Drake Mysteries), Shazad Latif (Star Trek: Discovery), Tamara Duarte (Longmire), Peter Mensah (Agents of S.H.I.E.L.D.), Kristian Bruun (Orphan Black), Allan Hawco (Caught), Dougray Scott (Snatch), Sasha Roiz (Grimm), Mark Rendall (30 Days of Night), Dmitry Chepovetsky (Mission: Impossible – Ghost Protocol), Paris Jefferson (Sunset Contract), dizinin kadrosunda yer alan diğer oyuncular.

Departure, Atlantik Okyanusu üzerinde kaybolan bir yolcu uçağının gizemini anlatıyor. Yakın zamanda eşini kaybetmiş olan zeki ve başarılı havacılık müfettişi Kendra Malley (Panjabi), eski patronu ve akıl hocası Howard Lawson (Plummer) tarafından bu esrarengiz kazayı araştırmak için çağrılır. Kendra ve takımı, kaybolan yolcu uçağının tam yerini tespit etmek ve kazadan kurtulmuş olma ihtimali olan yolcuları bulmak için zamanla yarışırlar. Uçağa gerçekte ne olduğunu belirlemek ve bu olayın tekrar olmasını engellemek için, kalabalık bir şüpheli grubu ve motivasyoları ile (pilot intiharı, terörizm, politik motivasyonlu cinayet, sistem hatası) savaşmak zorundadırlar.

Vincent Shiao (Ransom, Aftermath), dizinin yaratıcısı. T.J. Scott (Orphan Black, Star Trek: Discovery), dizinin yönetmeni ve Malcolm MacRury (Saving Hope) ile birlikte dizinin yürütücü yapımcısı. Malcolm MacRury, Vincent Shiao, Ellen Vanstone, John Krizanc ve Stephanie Tracey, dizinin yazarları.

Shaftesbury (Kanada) ve Greenpoint Productions Ltd (Büyük Britanya) ortak yapımı dizi Toronto ve Londra’da çekilip, 2019’da yayınlanacak.

Kaynak