bartın ölümüyle ve karakterlerin hayatlarının bambaşka yollara sürüklenmesiyle ekrana 5 ocağa kadar veda eden bol dedikodulu ve ışıltılı dizi “gossip girl” ile ilgili dedikodular var;1-dizi amerika’da cw kanalında artık bir kült yapım olarak yayınllanan “gossip girl” her bölümde ekran başına 2.6 milyon izleyici topluyor.2- dizide kullanılan müziklerde “the o.c“nin soundtrack’ini hazırlayan alexandra patsavas var.

3- dizinin kostüm tasarımcısı eric daman, “sex and the city“nin yeni bir moda anlayışı yaratan kostüm tasarımcısı patricia field gibi efsanevi bir konuma yükseldi. tasarımcının dizide kullandığı favori markaların başını chanel, ralph lauren ve fendi çekiyor.4- dizinin tüm çekimleri new york’ta gerçekleştiriliyor.5- dizideki mekanlar arasında madison avenue’nun ünlü palace oteli var. dizide alışveriş yapılırken kullanılan tek mekan fifth avenue’deki henri bendel butiği.6- dizinin zengin kötü çocuğu chuck bass’i canlandıran ed westwick, national youth theatre‘dan gelen yeteneklerden. şu sıralar adı ünlü oyuncu drew barrymore ile anılıyor.

7- “gossip girl” dünyanın en çok hayran sitesine sahip olan yapımlarından biri.8- ve son olarak dizinin yapımcısı josh schwartz, dizinin kahramanlarından jenny üzerinden yeni projenin hayata geçirileceği dedikodularına cevap verdi. şimdilik böyle bir fikri yok ama tamamen olumsuz da bakmıyormuş çünkü dizinin uyarlandığı kitap da “gossip girl”den sonra “jenny” üzerinden bir spin off gerçekleştirilmişti. jenny’nin yatılı okulda geçirdiği maceralar anlatılacak dizi olursa.