gotham

FOX’un şimdiden onay verdiği ve gelecek sezon izleyebileceğimiz, iddialı dizi Gotham, daha önce şu yazımızda ayrıntılı olarak ele alınmıştı. Yine de kısaca bahsedecek olursak…
Bruno Heller (The Mentalist) ile Danny Cannon‘ın (The Tomorrow People, Nikita) elinden çıkan dizi, adından da anlaşılacağı üzere Batman hikayesinin geçtiği meşhur hayali şehir Gotham’da geçecek; fakat merkezde Bruce Wayne değil, ona çok defa yardımda bulunmuş, yakın dostu Dedektif James Gordon olacak.
Gordon’ın gençlik yıllarına odaklanılacak ve kendisinin Gotham’ın suçlular şehri olarak adı çıkmasında etkili olan hainlerle ve suçlularla mücadelesini izlerken, bir yandan da küçük Bruce’un Batman’e dönüşüne tanıklık edeceğiz. Ayrıca, bazılarını aşağıda da görebileceğiniz birçok klasik Batman karakterinin de dizide boy gösterişine şahit olacağız.

İlk bölümünü, Nikita ve The Tomorrow People’da da yönetmenlik yapan Danny Cannon’ın yöneteceği dizinin çekimlerine Mart ayında başlanacak.

Şu aralar oyuncu seçmeleri hızla devam ediyor ve bazı önemli karakterleri kimin canlandıracağı belli oldu bile.

The_OC_s_Ben_McKenzie

 

Haftanın başında gelen habere göre Dedektif James Gordon rolü, The O.C.‘de çaylak olmasına rağmen başarılı oyunculuk sergileyip sempatimizi kazanan, daha sonra Southland‘de kendini iyice geliştirip saygımızı da kazanan Ben McKenzie‘ye emanet.

erin_richards_sean_pertwee_zabryna_guevara_robin_lord_taylor

Erin Richards, Sean Pertwee, Zabryna Guevara, Robin Lord Taylor

 

penguenpennThe Penguin: Gangsterler camiasında adını duyurmak için büyük çaba harcayan Oswald Cobblepot. Zarif ve kibar davranışlarının arkasında sadist bir ruh barındırıyor.
Karakteri canlandıracak olan isim Accepted ve The Walking Dead‘den tanıyabileceğiniz Robin Lord Taylor.

 

gotham_essen_alfredesssCaptain Essen: Gordon’ın hayatında bir kadın olmazsa olmaz. Patronu GCPD Cinayet masasında olan Captain Essen, adeta kurumsal hukukçuymuş gibi polis ve siyaset dünyasının dengesini ayarlamaya çalışan bir polis.
Burn Notice‘den tanıyabileceğiniz Zabryna Guevara canlandıracak.

 

wertyuiasdfBarbara Kean: Gordon’ın nişanlısı. Sofistike bir acil servis doktoru. Gelecekteki eşinin daima yanında olmak istiyor ama Gotham gibi bozuk bir şehirde çalışan dedektifle bu ne kadar mümkün olabilir ki?
Karakteri Breaking In‘den tanıyabileceğiniz Erin Richards canlandıracak.

 

alfiealfredAlfred Pennyworth: Wayne ailesinin sadık hizmetkarı. Bruce’un anne babası olan Thomas ve Martha’nın trajik ölümlerinin ardından onun koruyuculuğunu üstleniyor.
Camelot‘tan tanıyabileceğiniz Sean Pertwee canlandıracak.

BatmanBegins3-sm

Christopher Nolan‘ın üçlemesindeki Gordon (Gary Oldman) ve Alfred (Michael Caine)

Gelen bilgiler arasında ilk bölümün dosyasının Wayne cinayetleri (Bruce’un anne ve babasının ölümü) olacağı da var. En son gelen habere göre FOX, şu aralar 10 yaşındaki Bruce Wayne’i canlandıracak olan oyuncu için Los Angeles’ta seçim yapmakla meşgul.

Batman Begins'teki (2005) Wayne cinayeti sahnesi

Batman Begins‘teki (2005) Wayne cinayetleri sahnesi

unnamed5
Son katılan oyuncu ise Dedektif Harvey Bullock rolüyle izleyeceğimiz, Sons of Anarchy ve Terriers‘tan da tanıyabileceğiniz Donal Logue oldu. Gordon’ın ortağı ve akıl hocası olan Harvey Bullock, polislik prosedürünü biraz gevşek oynayan ve bunun da sonuçlarına katlanan, gösterişli bir karakter.

 

Portraits At "Chime For Change: The Sound Of Change Live" Concert19 Şubat 2014’de gelen bir diğer oyuncu haberi de Jada Pinkett Smith oldu. HawthoRNe‘dan tanıyabilceğiniz aktrist, dizinin büyük kötülerinden Fish Mooney’yi canlandıracak. Sadist bir gangster olan ve bir gece kulübünün patronu olan bu heybetli ve öfkeli karakterimiz, sokakta yaşayan insanları kullanan ve insanların aklındakileri okuma konusunda ekstra duyusal yetilere sahip biri. Yukarıda da bahsi geçen The Penguin, Mooney’nin bir çalışanı olacak.