İnternet üzerinden yayın yapan dizi ve film izleme platformu Netflix, 30 Haziran’da bizleri yepyeni bir psikolojik gerilim dizisiyle buluşturdu: Gypsy! 10 bölümlük ilk sezonuyla geçtiğimiz cuma meraklılarının karşısına çıkan yapım, başrolünde şimdiye kadar 2 kere Oscar adaylığı elde etmiş olan ünlü Hollywood yıldızı Naomi Watts‘ı bulunduruyor. Ayrıca son yılların çok konuşulan filmlerinden biri olan Fifty Shades of Grey‘e (Grinin Elli Tonu) imza atan Sam Taylor-Johnson‘ın dizide hem yönetmen hem de yapımcı olarak yer alması, Gypsy’yi sizin için daha ilgi çekici bir hale getirebilir.

Buraya kadar olan kısım ilginizi mi çekti? O zaman gelin, sizin için hazırladığımız tanıtım yazısının aşağısına da bir göz atın. Bakalım Gypsy, şans verilecek diziler listenize girmeyi başarabilecek mi?

KONUSU

Jean Halloway, New York’ta çalışan güzel ve zeki bir terapisttir. Kocası ve küçük kızıyla şık bir banliyöde yaşayan karakterimizin dışarıdan gayet düzenli ve çekici görünen hayatı aslında karanlık sırlarla çevrilidir. Özel hayatıyla profesyonel yaşamını birbirine karıştıran Jean hiç etik olmayan bir şekilde hastalarını zaman zaman manipüle etmekte, hatta onlar farkına bile varmazken gizlice hayatlarına sızmaktadır. Bakalım ateşle oynamayı seven karakterimiz, gizli oyunlarını devam ettirebilecek midir?

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

  • Jean Holloway: Yukarıda yeterince bahsettiğimiz Jean’e ünlü sinema yıldızı Naomi Watts hayat veriyor. David Lynch‘in 2001 senesinde çektiği Mulholland Dr. adlı filmle büyük çıkışını yakalayan oyuncumuz, sonrasında 21 Grams ve Lo imposible‘de sergilediği performanslarla 2 defa Oscar’a aday oldu.
  • Michael Holloway: Jean’in kocasıdır. Başarılı bir avukat olan Michael, Cooper, Woolf & Stein adlı şirketin ortaklarındandır. Bu rolde, sinema kariyeriyle tanıyabileceğiniz Billy Crudup‘ı görüyoruz. Oyuncumuzu, 20th Century Women ve Watchmen gibi filmlerden tanıyor olabilirsiniz.
  • Sam Duffy: Jean’in hastalarından biri olan Sam, eski kız arkadaşıyla yaşadığı ayrılığın üstesinden gelmeye çalışan genç bir adamdır. Bu rolde, Karl Glusman‘ı görüyoruz. Oyuncumuzu LoveThe Neon Demon ve Nocturnal Animals gibi bağımsız filmlerden tanıyor olabilirsiniz.
  • Sidney Pierce: Sam’in eski sevgilisidir. Bir barda çalışan Sidney aynı zamanda The Vagabond Hotel adlı müzik grubunun da solistidir. Bu rolde, Sophie Cookson‘ı görüyoruz.
  • Allison Adams: Jean’in hastalarından biri olan Allison, uyuşturucu bağımlılığının üstesinden gelmeye çalışan genç bir kızdır. Bu rolde, Lucy Boynton‘ı görüyoruz.

  • Claire Rogers: Jean’in hastalarından olan Claire, kızıyla yeniden iletişim kurmanın özlemini çekmektedir. Bu rolde, Brenda Vaccaro‘yu görüyoruz. Oyuncumuz, Once Is Not Enough‘ta sergilediği performansla Oscar’a aday olmuştu.
  • Rebecca Rogers: Claire’in ondan uzaklaşan kızıdır. Bu rolde, Brooke Bloom‘u görüyoruz. Oyuncumuzu, Falling Water ve Alpha House gibi dizilerden tanıyor olabilirsiniz.
  • Alexis: Michael’ın seksi ve bir o kadar da güzel olan asistanıdır. Bu rolde, Melanie Liburd‘u görüyoruz. Oyuncumuzu, Dark Matter’dan da tanıyor olabilirsiniz.
  • Larin Inamdar: Jean’in aynı kendisi gibi terapist olan yakın arkadaşıdır. Bu rolde, Poorna Jagannathan‘ı görüyoruz. Oyuncumuzu, The Night Of’tan da tanıyor olabilirsiniz.
  • Dolly Holloway: Jean ve Michael’ın okulda sorun yaşayan küçük kızıdır. Bu rolde, Maren Heary‘yi görüyoruz.

SON SÖZ

Eleştirmenler her ne kadar Gypsy‘yi kötü yorumlara boğmuş olsalar da ben ilk sezonun başından memnun ayrıldığımı söyleyebilirim. Eksikleri olduğu bir gerçek ama eğer psikolojik gerilim türünü seviyorsanız, fazla beklentiye girmeden diziye yine de bir şans vermenizi tavsiye ederim. Belki sıcaktan baygınlık geçirdiğimiz şu günlerde Gypsy sizi az da olsa gerip kendinize getirebilir.

Not: 22dakika müdavimlerinin bu tanıtım çıkmadan önce Gypsy hakkındaki yorumlarını nereye bıraktıkları merak ediyorsanız, sizi şuraya ve aşağısına alalım.

FRAGMANLAR

JENERİK