Ülkemiz TV kanalları ne kadar Türk dizileri veya yarışma programlarına gömülmüş olsa da yabancı dizilerin de kendilerince ayrı bir yeri olduğu aşikar. Kanalların yabancı dizi yayınlaması bizde genellikle Cnbc-e ve kardeş kanalı e2’nün etiketiyle biliniyor veya takip ediliyor olsa da başka platform ya da kanallar sayesinde de çeşitli diziler TV’den dizi takip edenlere ulaşmakta. Ben de elimden geldiğinde derleme yoluyla şu sıralar hangi Türk kanalda, hangi yabancı dizi var bir toplayayım dedim.

Başlamadan önce:

a) Derleme sonradan ekleme/çıkartma olmazsa toplamda 10 kanalı kapsayacak ve içinde Cnbc-e ile e2 dizileri olmayacak. Cnbc-e’nin yayınladığı ya da yayınlayacağı bilinen dizilerini sezon başında bu bildiride toplamıştım. Kanalın portföyüne sonradan eklenen diziler ve e2 de yorumlarda paylaşılmış ve paylaşılıyor durumda.

b) 10 kanalı birden takip etmediğim, uğraştırıcı olduğunu düşündüğümden ve sabit kalmayacağını varsaydığımdan kanalların hangi dizinin hangi sezonunu hangi saatte yayınladığı bilgisini vermedim. Ayrıca dizinin bildiride yer alıyor olması bu hafta içinde yayınlandığı anlamına gelmesin. Kanalların programına göre tatilde olan ya da güncel yayınlanan, yakında yayınlanması planlanan bütün dizileri ekledim.

c) Aslında her dizi için 2 satır da olsa bir şeyler karalayacaktım ama birazdan da anlaşılabileceği gibi dizi sayısı boyumu birkaç fersah aştığı için dizilerin posterini, isimlerine de sitedeki tanıtımları, yoksa da wikipedia veya kanalın dizi sayfalarını ekledim.

1) Dizimax Vice

(Kanalın sayfası)

Arrow

Boardwalk Empire

Supernatural

Nikita

Fringe

NCIS

NCIS: L.A.

Perception

Major Crimes

Unforgettable

Forbrydelsen

Bones

Criminal Minds

Hawaii- Five-0

The Mentalist

Longmire

Boss

Alcatraz

Blue Bloods

Last Resort

2) Dizimax Drama

(Kanalın sayfası)

The Vampire Diaries

Grey’s Anatomy

The Borgias

Revenge

Scandal

Once Upon a Time

Sex and the City

The Good Wife

Damages

Necessary Roughness

The Booth at The End

Borgen

Private Practice

Rescue Me

90210

Magic City

Enlightened

Harry’s Law

Franklin & Bash

666 Park Avenue

Make It or Break It

Dizimax adı taşıyan kanallardan ikisinin dizi portföyü eğer bir şeyleri atlamadıysam bu şekilde. Giriş yaptığımı da varsayarsak ilk yazı için burada bırakmak iyi bir karar gibi göründü. Eğer unuttuğum veya eklenmesini istediğiniz bir şey olursa yorumlarda belirtebilirsiniz. İyi dizi izlemeler!