Mart ve Nisan yenilerine alışmaya başlamışken, şimdi de Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında ekranlarda yer almaya başlayacak başka yeni diziler sıraya girdi. Mayıs’tan The Good Guys; Haziran’dan Pretty Little Liars, Scoundrels, The Gates, Memphis Beat, Rookie Blue, Huge, Louie; Temmuz’dan Persons Unknown, Haven, Rizzoli & Isles, Covert Affairs‘a birlikte bakalım :

(kronolojik olarak sıralanmışlardır)

* The Good Guys (Fox) – 19 Mayıs 2010’da ilk bölümü yayınlanacak ve gerisi 7 Haziran’dan itibaren devam edecek.Bu komedi drama, yöntemleri ve başarısı 80lerde kalmış eski bir kodaman polis dedektifi ile modern, kurallara uyan, hırslı genç bir polis dedektifinin ortak olmalarından sonraki maceralarını ele alıyor.Başrollerinde Bradley Whitford ile Colin Hanks‘i izleyebileceğimiz bu yeni dizinin tanıtım filmini şurada izleyebilirsiniz. Videodaki sloganın “Whitford – Hanks – Bıyık” olması da ayrı bir eğlence.

* Pretty Little Liars (ABC Family) – 10 bölüm olarak planlanmış dizi 8 Haziran 2010’da başlayacak.Sara Shepard‘ın aynı isimli (türkçeye “Sevimli Küçük Yalancılar” olarak çevrilmiş) gençlik romanlarının uyarlaması. Küçük gruplarının lideri Alison kaybolduktan sonra araları bozulan 4 genç kızın (Spencer, Hanna, Aria ve Emily) hayatlarına odaklanıyor. Bu olaydan 3 yıl sonra, -sadece gruplarındakilerin ya da Alison’ın bileceği- sırlarının “A” imzalı tehdit mesajları olarak gönderilmesiyle ortalık hareketleniyor. 2 tanıtım filmi ve bir kısa sahnesi buradan (reklamdan sonra) , uzun bir tanıtım filmi ise şuradan izlenebilir.

Scoundrels

Scoundrels

* Scoundrels (ABC) – 20 Haziran 2010’da başlayacak.Daha önce şu yazıda detaylıca bahsi geçen bu komedi-dramanın başrollerinde Virginia Madsen, David James Elliott, Patrick Flueger, Leven Rambin, Vanessa Marano ve Carlos Bernard yer alıyor. (Baştaki kadroda yer alan Neal McDonough, dini inançları ve seks sahneleri çekmeme prensibi nedeniyle diziden kovulunca, yerine David James Elliot alınmıştı.) Dizinin tanıtım filmi buradan izlenebilir.

The Gates

The Gates

* The Gates (ABC) – Daha önce şu yazıda da değinilen bu doğaüstü suç dizisi 20 Haziran 2010’da başlayacak.Nick Monahan ve ailesi Chicago’dan sakin ve gelişmiş bir topluluk olan The Gates’e taşınırlar. Monahan’ın polis şefliğini yapacağı The Gates’te, komşuların aslında hiç de göründükleri gibi olmadıklarını farkedeceklerdir.Başrollerde Frank Grillo ile Marisol Nichols var.Tanıtım filmini buradan izleyebilirsiniz.

Memphis Beat

Memphis Beat

* Memphis Beat (TNT) – Daha önce şu yazıda değinilen dizi, 22 Haziran 2010’da başlayacak.Bakalım, annesi ile yaşayan ve ikinci iş olarak müzisyenlik yapan bu polisin maceraları ile ne kadar eğleneceğiz.Başrolde Jason Lee (My Name Is Earl)’yi bıyıksız izleyeceğimiz dizinin tanıtım filmlerine şuradan ulaşabilirsiniz.

Rookie Blue

Rookie Blue

* Rookie Blue (ABC) – 24 Haziran 2010’da başlayacak.Akademiden yeni mezun 5 çaylak polisin hayatları etrafında gelişecek bir polisiye. Grey’s Anatomy‘nin çaylak polisli versiyonu olarak niteleniyor.Başrollerinde Missy Peregrym, Gregory Smith, Charlotte Sullivan, Enuka Okuma ve Travis Milne var.Tanıtım filmi resmi web sitesinde izlenebiliyor.

Huge

* Huge (ABC Family) – 28 Haziran 2010’da başlayacak.Sasha Paley‘nin aynı isimli gençlik romanının uyarlaması.Kilo vermeleri için bir yaz kampına gönderilen 7 gencin etrafında dönen bir hikayesi var. Glee ve Ugly Betty karışımı bir dizi olarak tanımlanıyor.Firefly’dan hatırlayacağınız Gina Torres‘in de yer aldığı oyuncu kadrosuna buradan bakabilirsiniz. Henüz, dizinin yayınlanmış bir tanıtım filmi yok, ama olursa resmi web sitesinde olacaktır. Tanıtım filmine şuradan ulaşabilirsiniz.

louie

* Louie (Fx) – 29 Haziran 2010’da başlayacak.İki kızını yetiştirmeye çalışan yeni boşanmış New York’lu baba rolünde Amerikan stand-up komedyeni Louis C.K. var. Uzaktan da olsa, komedyenin gerçek hayatına dayanacak olan diziden bir sahneyi burada, epey uzun ve ingilizce anlamayı gerektiren reklamını da şurada izleyebilirsiniz.

Persons Unknown

Biri Sizi Gözetliyor

* Persons Unknown (NBC) – 7 Haziran Temmuz 2010’da başlayacak.Bilmediğiniz birileri tarafından kaçırılıyorsunuz. Ardından gözlerinizi bir hayalet kasabada açıyorsunuz. Bir de bakıyorsunuz ki bu kasabada sizin gibi kaçırılmış ve nerede olduğunu veya niye burada olduğunu bilmeyen başkaları da var. Üstelik bir türlü kaçamadığınız bu kasabada sürekli sizi izleyen kameralar var.Olağan Şüpheliler‘in yazarı Christopher McQuarrie‘ın kaleme aldığı dizinin kadrosuna şuradan, tanıtım filmlerine şuradan ve şuradan bakabilirsiniz. (Tanıtım filmini izledikten sonra, Lost‘un ada yerine bir kasabada geçen hali olarak tanımlamışlar şurada.)

* Haven (SyFy) – 9 Temmuz 2010’da başlayacak.Stephen King’in Colorado Kid kitabından esinlenen bir dizi.Sıradan bir dava için Haven isimli kasabaya gelen FBI ajanı Audrey Parker kısa zamanda, dışa kapalı bu ilginç kasaba halkının doğaüstü güçlerden muzdarip insanlardan oluştuğunu farkeder.Başrolünde Emily Rose olan dizinin kadrosu şurada, pek kısa tanıtım filmi ise şurada.

Rizzoli & Isles

Rizzoli & Isles

* Rizzoli & Isles (TNT) – 12 Temmuz 2010’da başlayacak.Daha önce şu yazıda ilk tanıtımı yapılan, roman uyarlaması dizide biri sert bir polis dedektifi (Jane Rizzoli), diğeri sabırlı bir adli tabip (Maura Isles) olan iki kadın kahraman izleyeceğiz.Angie Harmon ve Sasha Alexander‘ın başrollerini paylaştığı diziyle ilgili videoları şurada bulabilirsiniz.

Covert Affairs

Covert Affairs

* Covert Affairs (USA Network) – 13 Temmuz 2010’da başlayacak.12 bölümlük bu polisiye, genç bir CIA adayı olan Annie Walker’ın eğitimini tamamlamamasına rağmen sahaya sürülmesi ile başlıyor. Kör bir ajan olan Auggie Anderson ise Annie’nin yeni hayatında rehberi oluyor.Başrollerde Piper Perabo ile Christopher Gorham‘ı izleyeceğimiz dizinin tanıtım filmi resmi web sitesinde.