Türkçeye Keskin Şeyler adıyla çevrilen Sharp Objects, Gone Girl‘ün yazarı Gillian Flynn‘in 2006 yılında çıkan ilk romanı.

Konusu: Kısa süreliğine akıl hastanesinde kalan gazeteci Camille Preaker’ın (Amy Adams), çalıştığı ikinci sınıf gazetedeki görevi gereği, kaçırılan ve cinayete kurban giden 9-10 yaşlarındaki iki küçük kızın cinayetlerini araştırmak üzere, istemeye istemeye büyüdüğü kasabasına geri dönmesi üzerine bir hikaye. 8 yıl önce nörotik, kuruntulu annesi ve doğru dürüst tanımadığı, tüm kasabayı parmağında oynatan, on üç yaşındaki üvey kardeşini geride bırakarak kasabadan ayrılmış ve o günden bu yana onlarla neredeyse hiç konuşmamıştır. Şimdi ailesiyle birlikte kaldığı süre boyunca, hafızasından silip atmaya çalıştığı çocukluk trajedileriyle yeniden yüzleşmek zorunda kalacaktır. Camile, bu vahşi cinayetleri araştırırken kurbanların hikayelerine kendini fazlaca kaptırmaya başlar. İçindeki şeytanlardan kurtulamayan Camille, ailesinin evindeki bu zorunlu ziyareti akıl sağlığını kaybetmeden atlatmak için geçmişiyle de yüzleşmek zorunda kalır.

Marti Noxon (UnREALCode BlackGirlfriends’ Guide to Divorce), dizinin yürütücü yapımcısı, Jean-Marc Vallée (Dallas Buyers ClubWildBig Little Lies), dizinin yönetmenliğini üstlenecek. Marti Noxon ve Gillian Flynn, romanı senaryolaştıracak.

Amy Adams, başrol dışında dizinin yapımcılığını da üstlenecek.