HBO, son yaptığı resmi açıklama ile Entourage, No. 1 Ladies Detective Agency, Game of Thrones, Curb Your Enthusiasm hakkında bazı gelişmeleri paylaştı.

* Kanal, sevilen dizisi Entourage‘ın 8. sezonu ile 2011 yazında ekranlara veda edeceğini açıkladı.7. sezonu 12 Eylül’de sona erecek olan dizinin, 8. sezonunun normalden az sayıda bölümden oluşacağı (şimdilik, 6 bölüm varmış akıllarda) söyleniyor.HBO yetkilileri, yaratıcı Doug Ellin‘in dizi için bir film de yazmak niyetinde olduğunu, hatta kendisinin Entourage bitince yeni dizilerle yine HBO’da olacağını müjdelediler.

* Peki ya kanalın ne zaman yayınlayacağı hiç belli olmayan No. 1 Ladies Detective Agency dizisi ne olacak diye merak edenler var mı? HBO, dizinin sona erdiğini ama ölmediğini, eğer oyuncuların zamanları yeniden ayarlanabilirse 2 filmini yapmayı planladıklarını açıkladı.Dizinin 2009 Nisan ayına dek toplam 7 bölümü yayınlanmıştı.* HBO yetkilileri, kanalın yeni dizisi Game of Thrones‘un açılışı için ise, 2011 ilkbaharını hedeflediklerini açıkladılar (hatta 3 mart gibi bir tarih de kaçmış ağızdan) .* HBO, Curb Your Enthusiasm ile ilgili olarak da Larry David‘in devam etmek istediğini ve o devam ettiği sürece kanalın da devam edeceğini belirtiyor.* Ayrıca kanal, önümüzdeki günlerde “2011’in HBO’su” başlıklı bir tanıtım filminde bizlerle Enlightened, Mildred Pierce, Luck ve Game of Thrones‘dan görüntüleri paylaşacağı müjdesini de verdi.