darkmattersNBC, akıllı telefonlar ve tabletler için hazırlanan Heroes Reborn uygulamasını dün görücüye çıkardı. Burada eski karakterlere dair hatırlatıcılar gibi diziye dair bazı bilgiler yer alıyor. Ayrıca orijinal dizi ile Heroes Reborn arasında köprü vazifesi görecek olan, öncesini anlatan (prequel) 6 bölümlük Heroes Reborn: Dark Matters adında bir web dizisini uygulama üzerinden izlememiz mümkün. İlk bölümü 9 Temmuz’da yayınlanacak. Diğer bölümler ise ilerleyen günlerde meraklılarıyla buluşacak.

Uygulamanın ekran görüntüsü.

Uygulamanın ekran görüntüsü

Heroes’un 4. sezon finalini izlemeyenler için ispiyon içerir!

indir

4. sezon finalindeki Claire’in hareketiyle, insanların inanılmaz ve doğaüstü güçleri olanlardan haberdar olması üzerinden 5 yıl geçmiştir. Bu süreçte onlardan korkanlar ve onlara hürmet edenler olmak üzere insanlar ikiye ayrılmıştır.

Hero_Truther adındaki anonim bir topluluk, bu güçleri olanların yalanlarını ortaya çıkarmak, onları karalamak ve onlardan korkulmasını sağlamak için insanları örgütleme hedefindedir.

quentinBöyle bir ortamda Heroes Reborn’un ana karakterlerinden Quentin’in (Henry Zebrowski, “A to Z”) hikayesine tanık olacağız. Güçleri olduğunu fark eden Phoebe Frady (Aislinn Paul) ile bunları açıklamayıp saklanması için onu baskı altında tutan ağabeyi Quentin’in başından bakalım neler geçecek?

Web dizisinin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak

Kaynak 2