Geçen sene Mayıs ayında şurada haberini verdiğimiz Hilary Swank’in Netflix’te yayınlanacak olan bilim kurgu drama dizisi Away’in yayın tarihi belli oldu. İlk sezonu 10 bölüm sürecek olan dizi 4 Eylül’de geliyor.

Çok da uzak olmayan bir gelecekte Mars’a insanlı bir uzay aracı gönderilir. Bu riskli görev için, dünyanın dört bir yanından seçkin astronotlar bir araya getirilmiştir. Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Çin, Hindistan ve İngiltere gibi farklı ülkelerden gelen bu astronotlar, her şey yolunda giderse, evleri bildikleri yerlerden ve sevdiklerinden üç yıl boyunca ayrı kalacaktır. Hayatta kalmak ve insanlığın en önemli hedefinin peşinde yollarına devam etmek için mücadele ederlerken hem Dünya’daki hem de uzaydaki ilişkileri büyük bir sınava tabi tutulacak ve tüm Dünya’nın gözü onların üzerinde olacaktır.

Swank, uluslararası uzay mürettebatının komutasını üstlenmek üzere eşini ve genç yaştaki kızını geride bırakmak zorunda kalan Amerikalı astronot Emma Green’i canlandıracak. Chris Jones’un aynı adlı Esquire makalesinden esinlenen dizinin odak noktasında ise umut, insanlık ve imkansız şeyleri gerçekleştirmek için birbirimize duyduğumuz ihtiyaç var.

Josh Charles, Emma Green’in eşi Matt’i, Talitha Eliana Bateman, kızı Alexis’i (Lex) canlandıracak.

Mark Ivanir, Ato Essandoh, Ray Panthaki, Vivian Wu, Monique Curnen dizinin kadrosunda yer alan diğer isimler.

Jessica Goldberg (The Path) yürütücü yapımcı, senarist ve yönetici yapımcı.

Jason Katims (Friday Night Lights, Parenthood) senarist ve yönetici yapımcı.

Hilary Swank, Matt Reeves (Felicity, The Batman), Andrew Hinderaker, Edward Zwick, Adam Kassan ve Jeni Mulein, dizinin diğer yönetici yapımcıları.

Türkçe altyazılı