Homeland

Homeland

Showtime yeni sezonda biraz değişikliğe giderek (şahsı kanaatim) tarzı olmayan bir yapıma yer verecek dizi repertuarında. 2 Ekim’de 6. sezonu başlayacak olan Dexter‘i müteakip, iddialı bir yapıma Homeland‘e imza atacak. Dizinin konusunu ve tanıtım videosunu yazının devamında (aramadan) bulabilirsiniz:

Kısaca Konu:
Öncelikle dizinin psikolojik gerilim olduğunu belirtelim. Yaratıcıları Howard Gordon, Alex Gansa ve Gideon Raff. Rollerde Damian Lewis, Claire Danes (Temple Grandin ve My So-Called Life‘tan), Mandy Patinkin ve Morena Baccarin var.

Nicholas Brody (Damian Lewis) 2003’ten beri kayıp bir deniz çavuşudur ve öldü diye biliniyordur. Fakat Brody, 8 yıl sonra bir tatbikatta terorist sığınma evinde bulunur ve devlet tarafından “kahraman” olarak nitelendirilir. Carrie Anderson (Claire Danes) bir CIA memurudur ve Brody’nin El Kaide‘ye çalıştığını, onlarla iş birliği yaptığını ve ABD’ye saldırı gerçekleştirme planları olduğunu düşünmektedir.
Tanıtım Videosu:

http://www.youtube.com/watch?v=j_dxFmQF264

&feature=player_embeddedEvet, “Waiting sucks!” (en yakın anlamıyla “beklemek fena”) diyelim ve keyifli seyirler dileyelim.