23 yılın sonunda, The Simpsons yaratıcısı Matt Groening, Springfield şehrini nereden esinlenerek yarattığını açıkladı.Habere göre Springfield, ismini Amerika’nın Oregon eyaletindeki Springfield şehrinden almış.Groening açıklamasında şöyle konuşmuş:

“Bunun tek sebebi, ben küçükken yayınlanan Father Knows Best isimli tv dizisinin orada geçiyor oluşu. Bu beni çok heyecanlandırırdı; çünkü Springfield, memleketim olan Portland’ın komşusuydu. Büyüyünce farkettim ki bu uydurma bir isimmiş. Aynı zamanda, Springfield’ın Amerika’da bir şehir için en fazla kullanılan isim olduğunu da farkettim. Dizinin tutması açısından, bu isim, herkesin bunun kendi Springfield’ı olduğunu düşünmesini sağlayacağı için güzel olur diye düşündüm ve öyle de oldu.”

Groening bunu şimdiye kadar açıklamamasını da şöyle anlatmış:

“İnsanların tadını kaçırmayayım dedim. Ne zaman birileri “Bu Ohio’daki Sprinfield değil mi?” ya da “Massachusetts’in Sprinfield’ı değil mi?” veya “Bilmemnerenin Springfield’ıdır kesin” deseler, hepsine “Evet, öyle” diye yanıt verdim.”

23. sezonunda olan ve en az 2 sezon anlaşması daha bulunan dizinin, bu pazar yayınlanacak bölümünün (18. bölüm) girişinde, kara tahtada bu habere gönderme yapılacakmış.