Bu sefer sürpriz bir diziyi kısa da olsa size tanıtmaya çalışacağım. Sürpriz, çünkü dizinin öncesinde hiçbir bilgi kırıntısı dahi duymadık. Bir gün “Louis C.K.” sitesinin takipçileri yeni bir dizinin sitede olduğuna dair bir mail aldılar:

Horace and Pete

Dizi Louie’de olduğu gibi yine tamamen Louis C.K.‘nin elinden çıkma. Yine yazıyor, yönetiyor ve oynuyor. Farkı ise, bu dizi diğerinin aksine 45-60 dakikalık bölümlerden oluşuyor. Biraz daha dram ağırlıklı ve çoklu kamerayla çekiliyor.

Dizi, 1916’dan beri açık olan Horace and Pete’s adlı barda geçiyor. İsminden de anlaşılacağı gibi barı Horace ve Pete isimli kardeşler işletiyor. Fakat bu kardeşler barı işleten ilk Horace ve Pete değil. Tam yüz yıl önce yine aynı adlı kardeşler tarafından açılmış bu bar. Nesilden nesle hep Horace ve Pete adlı aile üyeleri tarafından işletilmiş. 7 nesil sonra ellili yaşlarında bizim kardeşlere kadar gelmiş.

Kardeşlerden biri barın üstündeki dairede kalıyor, diğeri ise bardaki bir odada. Konu ise biraz kardeşlerin, biraz barın müşterileri üzerinden ve konuştukları muhabbetlerden ilerliyor. Genelde konular güncel olaylardan etkileniyor tabii. (Şöyle güzel bir örneği.)Dizinin kadrosuna ise diyecek bir şey yok. Horace rolünü Louis C.K, kardeşi Pete rolünü ise Steve Buscemi canlandırıyor.

İkilinin bir de kız kardeşleri var. (barın üzerinde o da hak sahibi) Burada ise karşımıza Sylvia rolüyle Edie Falco çıkıyor.

Yine kardeşlerin amcası, aynı zamanda barın eski işletmecisi, şimdilerdeyse barda barmenlik yapan Pete Amca rolünü ise Alan Alda oynuyor.

Kardeşlerin ölen babasının son sevgilisi ve aynı zamanda barın müdavimi Marsha rolünde ise Jessica Lange‘ı görüyoruz.

Barın müşterileri arasında da tanıdık simalara rastlıyoruz. Onlara da şuradan bakabilirsiniz.Dizinin giriş şarkısı ünlü müzisyen Paul Simon tarafından yapılmış.

Şu an itibariyle daha 3 bölüm yayınlandı. Ne kadar süreceği ise belirsiz.

Diziyi orijinal olarak Louis C.K.’nin sitesi üzerinden satın alıp (ilk bölüm 5$, ikinci bölüm 2$, üçüncü ve gelecek bölümler 3$) izleyebiliyor ya da indirebiliyorsunuz. Dizi ve fiyatları konusunda ise Louis C.K’nin şurada bir açıklaması var.

İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler…