CBS, bu sezon Ghost Whisperer, Threshold gibi daha mistik dizilerle büyük bir atak yapmayı planlarken, Threshold iptal edilmenin eşiğinde, Ghost Whisperer ise kayda değer bir reyting tutturmuş değil. Oysa, bu sezon başlayan, çok da adını duyurmamış ancak harika bir sitkom var CBS’in yenileri arasında. Biraz geç keşfetmiş olmanın verdiği buruklukla birlikte, hiç seyretmemiş olabilme ihtimalinden güç alarak söyleyebilirim ki, son zamanlarda rastladığım en keyifli sitkomlardan biri How I Met Your Mother.

Dizinin ağır toplarından biri, geçmişten bir cadı ve bir “Band Camp” üyesi olarak tanıdığımız Alyson Hannigan. Dizideki diğer oyuncular: Ted rolüyle Josh Radnor, Marshall rolüyle, daha önceleri Freaks and Geeks‘ten tanıdığımız Jason Segel, Robin rolünde Cobie Smulders ve Barney rolünde Neil Patrick Harris.Dizi, 2030 yılında, çocuklarına 25 yıl önce anneleri ile nasıl tanıştığını anlatan Ted’in, flashbackler(geçmişten sahneler) üzerine kurulu komik ve eğlenceli hikayesi. Pazartesi günleri CBS’te yayınlanan How I Met Your Mother, mutlaka seyredilmesi gerekenler arasında. Şiddetle ve inatla tavsiyedir!

NOT: Dizide bugüne kadar rastlamadığımız şöyle bir orijinallik de bulunmakta; dizi karakterlerinden Barney, dizi boyunca kendi yazdığı blogundan bahsetmektedir ve gerçekten de Barney’nin blogunu okumanız mümkün.