Altın Küre ödüllü aktör Hugh Laurie(House MD, The Night Manager), BBC One’ın yeni politik gerilim dizisi Roadkill’in başrol oyuncusu oldu. Diziyi David Hare (Colleteral, The Reader, The Hours) yazacak. The Forge (Collateral, National Treasure, Dark Mon£y, Kiri), dizinin yapım şirketi.

Hugh Laurie, güçlü ve karizmatik, kendi kendine siyasette bir yerlere gelmiş Peter Laurence adlı Muhafazakar Partili bir bakanı canlandıracak. Peter’ın kamu ve özel hayatı dağılıyor gibi görünüyor. Peter kişisel hayatı ile ilgili bir takım utanç verici gerçekler olsa bile, pişmanlık duymadan ve suçluluk hissetmeden kendi gündemini daha da ilerletmeye, ustalıkla zafer ve felaket arasındaki ince çizgide yürüyüp, onu yıkmaya çalışan çeşitli düşmanlarının üstesinden gelmeye çalışıyor. Ancak olaylar, hem birey hem de ülke için geçmişi geride bırakmanın ne kadar zor olduğunu gösteriyor. Düşmanları artık ona çok daha yakınken Peter, en büyük ödülü kazanmak için sırlarını aşabilecek mi?

Michael Keillor (Line Of Duty, Strike, Chimerica) dizinin yönetmeni. David Hare, George Faber, Mark Pybus, Lucy Richer ve Michael Keillor, dizinin yönetici yapımcıları.

Kaynak