Hulu’nun Modern Family’nin ortak yaratıcısı, 9 Emmy ödüllü Steve Levitan‘in Reboot adlı komedi dizisinin deneme bölümü onayı verdiği ile ilgili haberi Ağustos ayında almıştık. Keegan-Michael Key ve Johnny Knoxville, pilot bölümde rol alacağı açıklanan ilk isimler olmuşlardı.

Yine Ağustos ayında Calum Worthy’nin (The Act) pilot bölümün kadrosunda yer aldığı açıklandı.

Son gelen haberle Leslie Bibb (Jupiter’s Legacy, Tag), Rachel Bloom (Crazy Ex-Girlfriend), Michael McKean (Better Call Saul) ve Krista Marie Yu’nun (Last Man Standing) kadroya katıldıklarını öğrendik.

Reboot, Hulu’nun 2000’lerin başlarındaki bir aile sitkom’unu yeniden başlatmaya karar vermesiyle başlıyor. İşlevsiz kadrosu yeniden bir araya gelmeye zorlandı ve şimdi günümüzün hızla değişen dünyasında çözülmemiş sorunlarıyla uğraşmak zorunda.

Key ve Knoxville’in rolleriyle ilgili ayrıntılar gizli tutuluyor. Worthy, Step Right Up adlı aile sitkom’unun çocuğu, şimdilerin film yıldızı/hip hop şarkıcısı, güvensizliklerini sahte kabadayılıkla örten Zack’i canlandıracak.

Leslie Bibb, Virginia kırsalında güzellik yarışması kazandıktan sonra sitkom yıldızı olan ve dizinin bitiminden sonra bir prensle evlenmek için ülkeyi terk eden Bree karakterini canlandıracak.

Rachel Bloom, eski sitcom Step Right Up’a yeni bir soluk getiren genç, popüler yazar Hannah’yı canlandıracak.

Michael McKean, 90’ların sonlarındaki sitkom’un çılgın, narsist yaratıcısı Gordon karakteri ile karşımıza çıkacak.

Krita Marie Yu, teknoloji dünyasından gelen, ancak şimdi Step Right Up’ın yeniden başlatılması ile konfor alanından çıkan Elaine rolünü canlandıracak.

Reboot, 11 sezon ve 250 bölümden sonra Nisan 2020’de sona eren Modern Family’den bu yana Levitan’in duyurulan ilk projesi. Dizinin yaratıcısı ve yürütücü yapımcısı Steve Levitan, deneme bölümünün senaryosunu John Enbom (iZombie) ile birlikte yazdı. Dizi, Levitan’ın bir hikayesine dayanıyordu.

Levitan ve Enbom, Levitan’in yapım şirketinin başkanı Jeff Morton ve Danielle Stokdyk ile birlikte dizinin yürütücü yapımcılığını da üstlenecekler. Levitan’in genel bir anlaşma kapsamında olduğu 20th Television, dizinin yapım stüdyosu.

Kaynak