Hung

Hung

Bu sezon başlayan yaz dizilerinden Hung benim için tam bir tatlı sürpriz oldu.
22 Haziran’da yayınlanmaya başlayan ve şu ana dek 5 bölümü yayınlanmış olan yirmiiki dakikalık dizi, her bölüm sonunda “Eee bitti? Hani devamı? 1 hafta daha mı bekleyeceğiz?” dedirtiyor.

Leziz ve cesur yapımların evsahibi HBO kanalının yayınladığı Hung, Dmitry Lipkin ve Colette Burson tarafından yaratılmış. (Lipkin’i The Riches dizisinin yaratıcısı ve yazarı olarak tanıyoruz.)
Dizinin iki bölümlük pilotunu, Oscar ödüllü Alexander Payne yönetmiş. Payne aynı zamanda dizinin yapımcıları arasında yer alıyor.

Ray Drecker (Thomas Jane)Ray Drecker (Thomas Jane)

 

 

Dizi, Ray Drecker isimli bir kenar mahalle lisesi basketbol koçunun, fahişeliğe soyunmasını konu ediyor.Başrolde Deep Blue Sea, The Punisher ve The Mist (Sis) filmlerinden hatırlayacağımız Thomas Jane yer alıyor. Rolünü çok başarılı bir şekilde canlandırdığını söylemeliyim.Tanya Skagle rolü ile Jane Adams kendisine eşlik ediyor. Adams’ı da Frasier‘daki 1 sezonluk rolü ile hatırlayanlar olacaktır.

 

 

Ray ve TanyaRay ve Tanya

Ray’in iki ergen çocuğu da birbirinden ilginç tipler. Koçumuzun eski karısı (Anne Heche) ve onun yeni ailesi de olaylara tuz biber eken etmenler.
Dizinin konusuna dair ne söylesem pilot bölümün herhangi bir karesini spoil edeceğim için, konudan biraz uzak durmaya çalışıyorum. Ama bu kara mizah dizisini epey gerçekçi ve doğal buluyorum. Bana hafif bir Breaking Bad kokusu geliyor bunu izlerken. Süper kahraman olmayan, sıradan insanların hayatta kalma çabaları ve gerçekçi zorluklar… Fakat bu dizi, yirmiiki dakikalık ve BB’den daha hızlı ilerliyor. Bir de elbette konu itibarıyla zaman zaman çeşitli “açık” sahneler içeriyor. ;) (Hayır True Blood kadar değil.)
30 Temmuz’da ikinci sezon anlaşması yapmış bu dizinin pilot bölümüne bir şans tanıyın derim.