benjamin linus

benjamin linus

popüler dizilerin (prison break, lost, dexter…) başrollerinde oynayan karakterlerden en beklemediğimiz anlarda duyduğumuz bu söz, çoğu zaman içimizi rahatlatıyor ya da “olmasa şaşardım zaten” dememize yol açıyor..lost’ta benjamin linus prison break’te michael scofield, dexter’da dexter morgan hemen hemen her bölümde söylüyorlar bu sözü sanki.. bunun yanında bu karakterlerin hepsinin küçükken travma geçirmiş olması da ilginç bir detay olarak karşımıza çıkıyor. ayrıca, karakterlerin bunu söylerken (dexter’da iç ses devreye giriyor, bu yüzden biraz daha ilginç bir hal alıyor olay) gülümsemesi de “ne sandınız oğlum, yırtıcam gene paçayı…” havası taşıyor..

dexter morgan

dexter morgan

özellikle lost’ta benjamin linus bunu yapınca insanın bir an içi ürpermiyor değil. çünkü bu adam ne zaman bir şeyler yapsa dizinin çehresi değişiyor…daha önce bahsettiğim travma olayı ise tamamen ilginç bir durum. çünkü bu karakterlerin hepsi ebeveynlerinden bir şekilde uzak yetişmiş oluyorlar ve çocuklukları zorluk içinde geçiyor. bundan dolayı insanlar bu karakterlere acımayla karşı bir saygı besliyorlar. burada benjamin linus’a ayrı bir parantez açmak gerekiyor. çünkü bu adamın dizide yaptıkları çok da hoş şeyler değil ve acıma duygusunu silip atıyor.

michael scofield

michael scofield

dexter’da adaletin yerini bulmasını sağladığı için insanlara hoş gelen bir katil imajı çizilmiş.michael scofield ise küçükken yaşadığı olayların etkisinden kurtulmuş, abisi için kendini feda eden zeki kardeş rolüyle yeterince saygı uyandırmış denilebilir.”her duruma göre bir planımızın olması için illa biz de mi küçükken travma geçirmeliyiz yani?” diye sorasım geliyor…