8 sezon boyunca The Vampire Diaries‘te Damon Salvatore karakterini canlandıran Ian Somerhalder, yeni bir vampir dizisi ile ekranlara geri dönüyor.

Netflix’in 10 bölümlük onay verdiği dizi, Jonathan Maberry tarafından yazılan ve IDW Publishing tarafından yayınlanan kitap serisinden uyarlanacak. 2012’de yayınlanan V-Wars‘ı, 2014’te yayınlanan V-Wars: Blood and Fire ve 2016’da yayınlanan V-Wars: Night Terrors ile V-Wars: Shockwaves takip etti.

Ian Somerhalder, en iyi arkadaşı Michael Fayne’in esrarengiz bir hastalık sonrası diğer insanlarla beslenen katil bir avcıya dönüşmesi ile korku dünyasına giren Dr. Luther Swann karakterini canlandıracak. Hastalığın hızla yayılması ve daha fazla insan dönüşmesi sonrası normal insanlarla vampirler karşı kamplara ayrılır. Dr. Swann, neler olduğunu anlamak için zamana karşı yarışırken, arkadaşı Michael, vampirlerin güçlü lideri olarak yükselmektedir.

William Laurin ve Glenn Davis (1-800-Missing), dizinin yürütücü yapımcılığını yapacaklar. Brad Turner (24, Stargate SG-1, Stargate: Atlantis), dizinin yapımcılarından ve aynı zamanda pilot bölümünün yönetmeni.

Kaynak