cnbc-e It’s Always Sunny in Philadelphia‘nın 7 bölümlük ilk sezonunu yayınlamıştı. dizide 4 arkadaş – mac, dee, dennis ve charlie- bir bar işletiyorlardı. dizi keyifli bir konu örgüsüne ve iyi oyunculara sahipti ancak 7 bölümden sonra devam etmemişti. dizi fx‘de 29 haziran’da kaldığı yerden devam edecek.
dizinin geç kalmış bir tanıtımı:
Rob McElhenny biraz iddialı bir sitcom fikriyle başlıyor yazmaya, yönetmeye ve oynamaya. tabu konuları alıp alaycı ve komik bir şekilde işlemek. birileri diziyi başta seinfeld, curb your enthusiasm ve hatta friends ile karşılaştırınca da cevabını çekinmeden vermiş “biz friends’in panzehiriyiz, bunlardan tamamen farklıyız.” dizi bence de diğer sitcomlardan farklı. ayrıca çekimleri de çok hoş, zaten tek ve hareketli kamerayla çekilmiş.
philadelphia’da bir irlanda barını işleten bu 3 arkadaş mac (Rob McElhenny), charlie (Charlie Day) ve dennis (Glenn Howerton) -dee (Kaitlin Olson) aslında onlar için çalışıyor sadece, dennis’in kardeşi- kendilerini sıradan ya da önemli olayların içinde komik duruma düşürüyorlar hep. mesela sezon finalinde mac charlie’nin beden öğretmenince cinsel tacize uğramış olduğunu düşünüp, ‘aynı okuldaydık neden ben de uğramadım ben de güzel bir oğlanım’ diyerek beden öğretmenine kur yapmıştı.
herbiri birbirinden farklı olan karakterlerden charlie biraz şapşal ve aşık, mac çoğu zaman fazlasıyla ırkçı ve saldırgan, barmen olan dennis yakışıklı ve kendine güveni yerinde, dee içlerinde en aklı başında olan ve tek bayan ama yine bu dörtlü bir araya geldiğinde işlerin çığrından çıkmaması imkansız.eminim bir süre sonra yeni sezon da cnbc-e programına alınacaktır. ama şimdilik download etmek gerekecek..