Innocent, eşi Tara’yı öldürmek suçundan mahkum olan ve 7 yıl hapis cezasına çarptırılan David Collier’ın hikayesini anlatıyor. David, defalarca masum olduğunu söylemektedir. Karısının ailesi ve arkadaşları masum olduğuna inanmamaktadır. Kendisine bir tek kardeşi Phil inanmakta ve suçsuzluğunu kanıtlamak için işini gücü bırakıp durmaksızın mücadele etmektedir. Çocukları olmayan Tara’nın kız kardeşi Alice ile kocası Rob, David hapisteyken iki çocuğa anne-babalık yapmaktadır. Bu sırada David’in gelirleri sayesinde, önceki hayatlarından çok daha rahat bir hayata adım atmışlardır. Alice, kesin olarak David’in suçlu olduğuna inanmakta ve temyiz başvurusu sonrası hapisten çıkma ihtimali ile kendisini harap etmektedir. David, temyiz başvurusu sonrası teknik ayrıntılar sayesinde beraat etmeyi başarır ve bütün şüphelerin ağırlığı ile mahkemeden ayrılıp, eski itibarını yeniden kazanmaya ve çocuklarının velayetini geri almaya çalışacaktır.

 

Lee Ingleby (Our ZooInspector George GentlyThe A WordThe Five), David Collier karakteri canlandıracak. Hermione Norris (Cold FeetSpooksOutcastsThe Crimson FieldIn the Club), Tara’nın kız kardeşi Alice’i canlandıracak.

tumblr-moeqmhuqmo-dco-doctor-who-5c4de404a77239822a16afacda6fa155-large-76374

71b5b59eb3cf45e48a5c96a3d643aef8

Daniel Ryan (Home Fires), David’in kardeşi Phil’i; Angel Coulby (MerlinThe TunnelUndercover), DI Cathy Hudson’ı; Nigel Lindsay (The Tunnel), DCI William Beach’i; Elliot Cowan (Da Vinci’s Demons), David’in arkadaşı Tom Wilson; Adrian Rowlins (Harry PotterGlueDickensian), Alice’in kocasını canlandıracak.

Unforgotten dizisinin yazarı, yapımcısı ve yaratıcısı Chris Lang, bu dizinin de yaratıcısı olacak.

Çekimler bu ay başlıyor. 2017’nin şimdilik belli olmayan bir zamanında izleyebileceğiz.

Kaynak