ITV’den iki yeni drama dizisi geliyor. İki dizinin de bu yıl içinde başlaması bekleniyor.

1) Flesh and Blood: Aile draması. Başrolleri Francesca Annis (Cranford), Russell Tovey (Looking, Quantico, Years & Years), Stephen Rea (The Honourable Woman) ve Imelda Staunton (Harry Potter serisi, Vera Drake) paylaşıyor. Sezonu 4 bölüm sürecek.

45 yıllık bir evliliğin ardından dul kalan Vivien, 70’ine yaklaşmış bir kadındır. Mark’la tanışınca ayakları yerden kesilir ama üç çocuğunda bu durum şok etkisi yaratır. Uzun süredir gizli kalan sırlar ve yalanlar ortaya çıkarken kardeşler de gün geçtikçe Mark’la ilgili daha fazla şey öğrenirler.

Kadroda Claudie Blakley (Manhunt), Lydia Leonard (Gentleman Jack), Sharon Small (Trust Me), Lara Rossi (Crossing Lines), Keir Charles (Love Actually), Vincent Regan (Victoria), David Bamber (The Bourne Identity), Stephanie Langton (Ransom) ve Clara Indrani (Vera) de yer alıyor.

Annis Vivien’i, Rea ise Mark’ı canlandıracak. Blakley, kardeşlerden Helen’i; Tovey, Jake’i ve Leonard da Natalie’yi oynayacak. Staunton, ailenin Sussex’teki evlerinin 40 yıllık komşusu Mary’ye hayat verecek. Yapımını Silverprint Pictures, senaryosunu Sarah Williams (The Long Song), yönetmenliğini Louise Hooper üstlendi.


2) Because the Night (yeni ismiyle The Sister): Luther’ın yaratıcısı Neil Cross hazırlıyor. Cross’un kendi romanı Burial’dan uyarlanıyor.

Başrolünde Russell Tovey’in olduğu dizinin kadrosunda Bertie Carvel (Doctor Foster), Amrita Acharia (Game of Thrones), Nina Toussaint-White (GameFace) ve Paul Bazely (Benidorm) de yer alıyor. Sezonu 4 bölüm sürecek.

Geçmişinden kaçmaya uğraşan Nathan’ın uzun süredir sakladığı büyük bir sırrı vardır. Geçen yıllar içerisinde mutlu bir evlilik yapmış ve düzgün bir hayat kurmuştur. Ancak geçmişinden biri olan Bob karşısına şok edici haberlerle çıkar ve sonrasında yaşananlarla birlikte kurduğu düzen tehlikeye girer.

Yönetmenliğini Niall MacCormick (The Victim), yapımını Euston Films üstlendi.

Kaynak: 12