Ağustos ayında Game of Thrones’tan Alfie Allen (Theon Greyjoy) ve Mark Addy’i (Robert Baratheon) kadrosunda bulundurduğu ile ilgili haberini aldığımız gerçek bir olaydan uyarlanan suç draması White House Farm’ın kadrosunda bulunan diğer isimler açıklandı ve diziden ilk kareler yayınlandı.

ITV’nin 6 bölümlük draması White House Farm, bir Essex çiftlik evinde aynı aileden 5 kişinin öldürüldüğü 6-7 Ağustos 1985’teki geceye ve sonrasındaki soruşturmaya odaklanacak. Sheila Caffell, 6 yaşındaki ikiz oğulları Daniel ve Nicholas ile anne ve babası Nevill ve June Bamber, cinayete kurban gitmişlerdi. Essex Polisi başlarda, zihinsel sorunları olan Sheila’nın ailesini katledip, intihar ettiğine inanıyordu. Fakat dedektif Stan Jones cinayet-intihar teorisi konusunda ve polisi çiftliğe çağıran Sheila’nın kardeşi Jeremy Bamber hakkında şüpheleri vardır. Sonunda Jeremy Bamber, kendi ailesini öldürmekten suçlanıp, şartlı tahliye imkanı olmaksızın ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. İngiltere’deki ömür  boyu hapis cezasına 70 mahkumdan biridir.

Dizinin 3. ve 4. Game of Thrones oyuncuları Gemma Whelan (Yara Greyjoy) ve Mark Stanley (Grenn) ile Freddie Fox (Banana, Cucumber), Stephen Graham (Boardwalk Empire), Alexa Davies (Harlots), Cressida Bonas (Doctor Thorne), Amanda Burton (The Level), Nicholas Farrell (Will), dizinin diğer başrol oyuncuları.

Dizi, bu aile trajedisine ve White House Farm’da gerçekleşen olayların tartışmalı açıklamalarına dair taze bir fikir edinmeyi amaçlayacaktır. Kapsamlı araştırmalar, röportajlar, yazar Carol Ann Lee’in 2015’te çıkan “The Murders at White House Farm” ve ailenin 1994’te yayınlanan “In Search of the Rainbow’s End: A Father’s Story” gibi kaynaklardan yararlanılmıştır.

New Pictures (Requiem, Catherine The Great, The Missing, The Spanish Princess), tarafından yapılan dizinin yazarlığını Kris Mrksa (Requiem) ve Giula Sandler(Glitch), yönetmenliğini Paul Whittington (The Widower, Cilla) üstlendi. Willow Grylls, Charlie Pattinson, Elaine Pyke ve Kris Mrksa, Lee Thomas, dizinin yapımcıları.

2020’nin ilk aylarında yayınlanacak.