ITV’nin 1972-1992 yılları arasında 5 sezon yayınlandığı, Nicolas Freeling’in romanlarına dayanan suç draması Van Der Valk’ın aynı adlı yeniden çevrim dizisi 26 Nisan’dan ekranlarda olacak.

Dizi, canlı ve esrarengiz Amsterdam şehrinde, zeki insan gözlemleri ve algılama yeteneğini kullanarak, dinamik ekibiyle yüksek profilli gizemli suçları çözen Hollandalı dedektif Simon Van Der Valk’ı merkezine alacak. İlk sezonda Van der Valk ve ekibi sanat, politika, bağımlılık, mistisizm ve moda endüstrisinin dünyasına dalacak.

Marc Warren (Mad Dogs, Safe, Flack), dizinin ana karakteri Van Der Valk’ı canlandıracak.

Maimie McCoy (‘DCI Banks’, ‘The Musketeers’), Luke Allen-Gale (‘Dominion’), Elliot Barnes-Worrell (‘Jericho’), Darrell D’Silva (‘Strike Back’), Emma Fielding (‘Les Misérables’), Kees Boot (‘Judas’), Reinout Bussemaker (‘Flikken Maastricht’), Frances Grey (‘Home Fires’), Daniel Lapaine (‘The Durrells’), Stephanie Leonidas (‘Snatch’), Mike Libanon (‘Kill Switch’) ve Vineeta Rishi (‘Line of Duty’), dizinin kadrosunu oluşturan diğer isimler.

3 uzun metrajlı bölüm olarak ekranlara gelecek olan dizinin senaryosunu Chris Murray (‘Midsomer Murders’, ‘Agatha Raisin’‘Casualty’, ‘Missing’) yazdı.

Michele Buck (Endeavour, Parade’s End), dizinin yönetici yapımcısı.

‘Inspector George Gently’, ‘The Missing’, ‘Bulletproof’ ve ‘The White Princess’ gibi dizilerinin yapımcısı Company Pictures ve NL Film, ARD, All3Media International ve Masterpiece, dizinin ortak yapımcıları. Almanya’da ARD, Fransa’da France Télévisions, Hollanda’da NPO ve Amerika’da PBS diziyi yayınlayacak.

.