uzun süren aranın ardından 7. sezon bölümleriyle geri dönen “24“ten yeni haberler var!6 ile 7. sezonu birbirine bağlayan “24: redemption” tv filminden sonra başlayan 7. sezon, dizinin takipçileri tarafından büyük ilgi görüyor. son olarak cnbc-e dergisi şubat sayısının haberine göre dizi, 8. sezon ile son noktayı koymayı planlıyor.

8. sezon bittikten sonra finali bir sinema filmiyle yapacak olan “24”ün gidişatı hakkında kiefer sutherland‘in yorumu şöyle;”dizi çok uzun bir ara verdi ve açıkçası 7. sezonda dizi takipçilerinin hala ilgisini çekip çekemeyeceğimizi merak ediyorduk. bunun için ‘ara sıcak’ olarak “24: redemption”ı çektik ve beklenenin üzerinde bir ilgiyle karşılaştık. diziyi ben de herkes kadar merak ve heyecanla izliyorum.8. sezonla veda ediyoruz, ama jack bauer’ın asıl finali sinema filmiyle olacak. üzülerek söylüyorum ki, bauer’ı ‘mutlu bir son’ beklemiyor.

25 mayıs 2009‘da 24. bölümün yayınlanmasıyla 7. sezonu bitirecek olan dizinin 8. sezonunun başlama zamanı henüz belirtilmedi.