1978 yılında yayınlanan, 1994’te ABC’nin mini dizi olarak uyarladığı Steven King’in ünlü romanı The Stand’in, 25 yıl sonra CBS All Access tarafından 10 bölümlük limitli dizi olarak televizyona uyarlayacağının haberini bu senenin Ocak ayında almıştık.

Ayrıca dizinin yaratıcısının Josh Boone (The Fault In Our Stars) olacağının, SEAL Team’in yaratıcısı Benjamin Cavell’in dizinin bir diğer yazarı ve yapımcısı olacağını da öğrenmiştik.

Haziran ayında James Marsden, Amber Heard, Henry Zaga, Odessa Young, Greg Kinnear ve Whoopi Goldberg’ün dizide rol alacağı ile ilgili Collider sitesinde bir haber yayınlanmıştı. Dizinin yaratıcısı Josh Boone, resmi instagram hesabından bu haberleri kısmen doğruladı.

 

James Marsden, Amber Heard, Henry Zaga ve Odessa Young’ın dizide rol alacakları kesinleşti.

James Marsden: Stu Redman,
Amber Heard: Nadine Cross,
Odessa Young: Franny Goldsmith,
Henry Zaga: Nick Andros karakterlerini canlandıracak.

Eğer onaylanırsa Whoopi Goldberg, Mamá Abagail; Greg Kinnear, Glen Bateman karakterlerini canlandıracak.

Kaliforniya kırsalındaki çok gizli bir devlet laboratuarından ölümcül bir virüsün sızması, oradan kaçan güvenlik görevlisinin virüsü yayması ve dünya nüfusunun önemli bir bölümünün ölmesi sonrası hayatta kalan az sayıdaki insanın lider arayışını anlatan bir hikaye izleyeceğiz. Ortada iki aday vardır. Biri Nebraska’daki 108 yaşındaki hayırsever rahibe Abagail, diğeri kötülükten başka bir şey düşünmeyen Randall Flagg. İyi taraf ile kötü tarafın çarpışmasını göreceğiz.