Başrolünde yaşlanmaya tövbe etmiş olan ünlü aktör Keanu Reeves‘in bulunduğu John Wick, 2014 yılında ilk çıktığında klasik bir aksiyon filminden farkı olmasa da kendine has tarzıyla gönüllerde taht kurmuş ve 88 milyon $ gibi bir hasılat elde etmişti. Bu hasılattan sonra yapımcı ekip devam filmlerinin geleceğini belirtmiş, 2017 Şubat ayında gelen ikinci filmde, ilk filmdeki hasılatın tesadüf olmadığını kanıtlarcasına 160 milyon $ gibi oldukça sağlam bir hasılat elde etmişti.

İkinci filmin çıkmasından kısa bir süre sonra yapımcı şirket üçüncü filmin senaryo çalışmalarına başlandığını belirterek serinin sevenlerine güzel haberi vermişti. Şimdi çıkan haber ise sevenleri biraz daha mutlu edecek gibi görünüyor. Çünkü yapımcı şirket, seriye bir de uzantı (spin-off) dizi kazandırmak için çalışmalara başlandığını belirtti.

Dizi, The Continental adı ile yayınlanacak. John Wick‘e hayat veren Keanu Reeves de bu dizide birkaç bölümlüğüne konuk oyuncu olarak yer alacak. Dizinin yönetmenliğini, filmi de yöneten Chad Stahelski yapacak. Ayrıca filmin senaristi Derek Kolstad, dizinin senarist ekibinin başında yer alacak.

Yapımcı şirketin dizininde filmler gibi olması için yüksek bir bütçe ayıracağı ve dizinin filmlere paralel bir şekilde ilerleyeceği gelen diğer bilgiler arasında. Konusu henüz belirtilmemiş olsa da ortalıkta dönen bazı söylentilere göre John Wick mafyaları çökertmek adına bir suikastçi birliği kuracak, biz de bu birliğin aksiyon dolu macerasını izleyeceğiz.

Kaynak