evet, oldukça yenilikçi ve ilginç bir dizi haberi ile karşınızdayız. bildiğiniz gibi, joss whedon‘ın en çok tanınmasını sağlayan yapım, yönetmenliğini yaptığı buffy the vampire slayer. ayrıca kendisini, firefly, angel gibi diğer oldukça popüler dizilerden de biliyoruz.
ancak, bu sefer, karşımıza çok farklı bir yapımla çıkıyor whedon: ‘dr.horrible’s sing along blog‘ adlı 3 bölümden oluşan mini-müzikal/komedi. tabi konunun ve içeriğin orjinalliğinin yanı sıra, esas diziyi bir ilk kılan şey, tamamen internet ortamından yayınlanacak ve 15-20 temmuz arasında yayında kalıp, sonra kaldırılacak olması. medya adına bunun harika bir gelişme olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. deneysel ve riskli de olsa, eminim bu projenin aldığı tepkiye göre, örnekleri artacaktır.gelelim dizinin detaylarına. öncelikle, oyuncular bir harika. daha çok, how i met your mother‘dan tanıdığımız neil patrick harris, anti-kahramanımız dr.horrible rolünde. nph tarafından sürekli yok edilmeye çalışılan kahramanımız ise, pek fazla hayranı olan ancak hangi diziye el atsa kökünü kurutan nathan fillion. ayrıca buffy the vampire slayer’dan tanıdığımız felicia day‘de rol alıyor dr.horrible’da.
konuya dair çok kesin bir bilgi olmasa da, buradan pek keyifli trailer’ını izleyebilirsiniz.
dizinin yayını, www.drhorrible.com adresi üzerinden, 3 ayrı bölüm olarak yayınlanacak. 1. bölüm – 15 temmuz‘da, 2.bölüm – 17 temmuz‘da, 3. ve son bölüm ise 19 temmuz‘da site üzerinden izlenebilecek. ancak 20 temmuz günü, tüm bölümler yayından kaldırılacak.
joss whedon, yaptığı bir açıklamada, tv’de hiç bir şekilde yayınlanmayacağını ancak dvd’sinin çıkacağını ve bir çok ekstra içereceğini belirtmiş.
kaçırmayın derim. 15 temmuz‘u iple çekiyoruz!